Zwycięstwo Ślęzy Wrocław, porażka CCC Polkowice

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-15 20:58 | Zmodyfikowano: 2014-11-15 20:58

Beniaminek rozgrywek pewnie wygrał w Lublinie z AZSem. Klasą dla siebie była Jhasmin Player, która już w pierwszej kwarcie zdobyła aż 15 punktów. W drugiej gospodynie odrobiły straty, ale ostatecznie po dwóch kwartach Ślęza prowadziła 34:33.

Trzecia kwarta także była wyrównana a po jej zakończeniu wrocławianki wygrywały tylko 49:47. Jednak w ostatniej części meczu już po trzech minutach wygrywały 61:49 i nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa.

AZS Lublin - Ślęza Wrocław 54:73 (16:23, 17:11, 14:15, 7:24)

AZS Lublin: Lejla Bejtic 11, Katarzyna Trzeciak 10, Chelsea Poppens 9, Aneta Kotnis 8, Hanna Luburgh 7, Aldona Morawiec 5, Natalia Żandarska 4, Grażyna Witkoś 0, Kaja Grygiel 0.

Ślęza Wrocław: Jhasmin Player 24, Paulina Pawlak 15, Gloria Brown 14, Agnieszka Śnieżek 10, Joanna Czarnecka 5, Bojana Vulic 3, Barbara Głocka 2, Monika Jasnowska 0, Dorota Mistygacz 0, Paulina Kuras 0, Kinga Bandyk 0.

Koszykarkom CCC Polkowice nie udało się utrzymać miana zespołu niepokonanego w rozgrywkach. Wicemistrzynie Polski po dramatycznej końcówce przegrały w Bydgoszczy z Artego 64:66.

Zespół Arkadiusza Rusina fatalnie rozpoczął to spotkanie przegrywając 0:15 a później 2:20. Jednak zawodniczki CCC szybko odrobiły straty, objęły prowadzenie 28:27, ale po dwóch kwartach górą był zespół Artego, który wygrywał 35:33. Po przerwie drużyna z Bydgoszczy nieco powiększyła przewagę, ale zespół z Polkowic dogonił rywalki a na niespełna dwie minuty przed końcem prowadził 62:58. Ostatnie fragmenty meczu lepiej jednak rozegrały gospodynie, które ostatecznie zwyciężyły 66:64.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 66:64 (22:13, 13:20, 16:15, 15:16)

Artego Bydgoszcz: Julie McBride 26, Amisha Carter 12, Elżbieta Mowlik 11, Martyna Koc 9, Chineze Nwagbo 8, Darxia Morris 0, Anna Bekasiewicz 0, Katarzyna Krężel 0.

CCC Polkowice: Helena Sverrisdottir 14, Lauren Taylor Hall 11, Magda Kaczmarska 10, Naketia Swanier 9, Dominika Owczarzak 8, Aishah Sutherland 6, Agnieszka Majewska 6, Agata Szczepanik 0.