Spotkanie z Tokarczuk podczas Dni Filmowych Lux

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-11-17 15:57 | Zmodyfikowano: 2014-11-17 16:02

Spotkanie z Olgą Tokarczuk po projekcji filmu „Ida”, polskiego kandydata do Oscara – to będzie główne wydarzenie tegorocznych Dni Filmowych Lux we Wrocławiu. Z pisarką, autorką wydanych niedawno „Ksiąg Jakubowych” o głośnym filmie porozmawia dziennikarz Radia Wrocław Ian Pelczar. Inauguracja przeglądu i pokaz „Idy” we wtorek 18 listopada o 19.00.

W kolejnych dniach, po projekcjach obrazów rywalizujących z „Idą” o tegoroczną nagrodę LUX, zaplanowano rozmowy z ekspertami. Dorota Feliks - dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – spotka się z publicznością w środę po seansie „Klasowego wroga” filmu podejmującego temat metod wychowawczych. W czwartek, na zakończenie przeglądu, filmoznawca Arkadiusz Lewicki i krytyk filmowy Piotr Czerkawski, porozmawiają o francuskich „Dziewczynach z bandy”.

O szczegółach opowiadał nam Adam Piwek, jeden z organizatorów Dni Filmowych Lux:

Seanse codziennie o 19.00 w Kinie Nowe Horyzonty, bezpłatne bilety można odbierać w kasach kina oraz w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego, przy ulicy Widok. Biuro jest organizatorem przeglądu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.