To oni zasiądą w Radzie Miejskiej Wrocławia (ZDJĘCIA)

, Marek Zoellner | Utworzono: 2014-11-19 15:35 | Zmodyfikowano: 2014-11-19 23:32
To oni zasiądą w Radzie Miejskiej Wrocławia (ZDJĘCIA) - Zdjęcia ze stron komitetów i kandydatów
Zdjęcia ze stron komitetów i kandydatów

W nowej Radzie Miejskiej Wrocławia swoich przedstawicieli umieszczą cztery komitety. Są to: komitet Rafał Dutkiewicz z Platformą, Prawo i Sprawiedliwość, Bezpartyjni Samorządowcy oraz SLD. Najwięcej głosów wyborców zdobyli kandydaci z komitetu prezydenta: Renata Granowska, Renata Mauer-Różańska i Jerzy Skoczylas. Co ciekawe, oprócz znanego z Elity kabareciarza, we wrocławskiej radzie znajdzie się... jeszcze jeden Jerzy Skoczylas. To kandydat z listy PiS.

Komitet Rafał Dutkiewicz z PO

Bohdan Aniszczyk
(1823 głosy)


Najdłużej urzędujący wrocławski radny, w samorządzie nieprzerwanie od 24 lat. Bezpartyjny, związany ze środowiskiem Rafała Dutkiewicza. Z wykształcenia matematyk, z zawodu wykładowca akademicki. Społecznie pełni funkcję przewodniczącego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 


Wojciech Błoński
(1598 głosów)


Po raz drugi będzie zasiadać w radzie miejskiej. Czterokrotny mistrz Polski w koszykówkę z drużyną wrocławskiego Śląska. Reprezentant Polski. W tegorocznych wyborach do europarlamentu startował bez powodzenia z listy Polski Razem Jarosława Gowina.

Jan Chmielewski
(832 głosy)

Radny poprzedniej kadencji, we wrocławskim samorządzie od 1994 r. Bezpartyjny, członek NSZZ Solidarność. W latach 1997-2001 poseł na Sejm, wybrany z listy AWS. Ukończył w 1976 studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

 

Dorota Galant
(2672 głosy)

Debiutuje w radzie miasta. W poprzedniej kadencji radna rady powiatu wrocławskiego, a także członek jego zarządu. Członkini Platformy Obywatelskiej, skarbnik jej dolnośląskich struktur.

 

 


Renata Granowska
(4878 głosów)

Uzyskała najlepszy wynik. W poprzedniej kadencji byłą szefową klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Członkini zarządu wrocławskiej PO. W samorządzie od 2006 r. Z wykształcenia prawnik, pracuje jako dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

 

 

Tomasz Hanczarek
(2242 głosy)

Dla niego to już piąta kadencja. Z wykształcenia ekonomista. Jest współzałożycielem i prezesem Work Service. W swojej karierze był szefem klubu PO w radzie miasta oraz przewodniczącym komisji rewizyjnej rady.

 

 


Jarosław Krauze
(3401 głosów)

W radzie miejskiej nieprzerwanie od 1998 roku. W poprzedniej kadencji pełnił funkcję szefa klubu radnych Rafała Dutkiewicza. Od początku związany z obecnym prezydentem Wrocławia. Członek NSZZ Solidarność.

 

 


Henryk Macała
(1053 głosy)

Po raz czwarty w radzie. Od 19 lat organizuje wigilie dla osób samotnych. Przez ostatnie lata walczył o sprostowanie pomyłki jaką popełnił w oświadczeniu lustracyjnym, że był współpracownikiem SB. IPN sprostował błąd na miesiąc przed wyborami.

 

 

Renata Mauer-Różańska
(4404 głosy)

Dla niej będzie to druga kadencja w radzie miasta. Trzykrotna medalistka olimpijska w strzelectwie. W Atlancie zdobyła złoto i brąz, kolejne złoto dołożyła w Sydney. Wykłada na AWF i Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

Urszula Mrozowska
(866 głosów)

Radna poprzedniej kadencji. Jest inżynierem elektrykiem, absolwentką Politechniki Wrocławskiej. W poprzedniej kadencji zajmowała się m.in. sprawami rewitalizacji kamienic, sportem i współpracą z zagranicą.

 

 


Andrzej Nabzdyk
(1104 głosy)

Radny poprzedniej kadencji. Lekarz, który przeżył katastrofę śmigłowca Pogotowia Ratunkowego lecącego na ratunek poszkodowanym w karambolu na autostradzie A4 w 2009 roku. Nabzdyk stracił w wypadku nogę.

 

 

Katarzyna Obara
(1080 głosów)

W radzie miejskiej po raz drugi. Przez lata związana z Telewizją we Wrocławiu oraz z TVP2 w Warszawie. Absolwentka iberystyki Uniwersytetu Wrocławskiego

 

 

 

Jacek Ossowski
(2105 głosów)

W poprzedniej kadencji przewodniczący rady miejskiej. W samorządzie od 2002 r. Doktor nauk technicznych, hydrogeolog. Nauczyciel akademicki. Wykładał m.in na Politechnice Wrocławskiej . W wyborach parlamentarnych w 2001 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat senatora.

 

 

Paweł Rańda
(1689 głosów)

W radzie miejskiej po raz pierwszy. Były reprezentant Polski w wioślarstwie, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich i brązowy mistrzostw świata. Nauczyciel akademicki. W wyborach w 2010 bez powodzenia kandydował z ramienia PO. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w 2008.

 

 

Magdalena Razik-Trziszka
(1334 głosy)

Debiutantka w radzie miasta. Ma 27 lat. Na Uniwersytecie Wrocławskim kończyła politologię i dziennikarstwo. Pracuje w Biurze Wojewody Dolnośląskiego. Jest również wolontariuszką w Dolnośląskim Forum Integracyjnym.

 

 

Agnieszka Rybczak
(1907 głosów)

To jej druga kadencja we wrocławskiej radzie miejskiej. Związana z Platformą Obywatelską. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, zawodowo zajmuje się nieruchomościami należącymi do zasobów województwa dolnośląskiego.

 

 

Jerzy Skoczylas
(4079 głosów)

W samorządzie nieprzerwanie od 1998 r. Członek PO. Literat i satyryk, jeden z założycieli kabaretu 'Elita'. Od lat 60. mieszka w stolicy Dolnego Śląska. Ukończył automatykę na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.

Piotr Uhle
(2057 głosów)

W radzie miasta po raz pierwszy. Z wykształcenia politolog. Prezes fundacji „Wrocław 2030″. Współautor zasad obecnie funkcjonującego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Współpomysłodawca i członek zespołu, który pozyskał dla Wrocławia igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2017.

 

 

Urszula Wanat
(2031 głosów)

Radna nieprzerwanie od 1998 roku. Wcześniej działała w Radzie Osiedla Kuźniki. W radzie miasta koncentruje się na polityce finansowej, oświacie, sprawach społecznych i infrastrukturze.

 

 


Małgorzata Zawada
(1061 głosów)

Radna poprzedniej kadencji. Z wykształcenia doktor nauk humanistycznych z zakresu językoznawstwa. W radzie pracowała m.in w Komisjach Promocji i Współpracy z Zagranicą, Rewizyjnej oraz Kultury i Nauki.

 

 


Prawo i Sprawiedliwość

Rafał Czepil
(3558 głosów)

W PiS działa od 2003 r., a do wrocławskiej rady miejskiej po raz pierwszy dostał się w 2006 r. Zajmował się m.in wprowadzaniem w życie zasad dla mieszkańców w sprawie wykupu mieszkań komunalnych. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

 

 


Grażyna Kordel
(754 głosy)
To jej będzie pierwsza kadencja. Wcześniej była wiceprzewodniczącą Osiedla Leśnica. Z wykształcenia ekonomistka.

Marcin Krzyżanowski
(3868 głosów)

Rzecznik prasowy kandydatki PiS na prezydenta Wrocławia. Ma 35 lat. Na Uniwersytecie Wrocławskim studiował stosunki międzynarodowe. Z PiS związany od 12 lat. Od dwóch kadencji asystent klubu radnych tej partii w mieście. W radzie zadebiutuje.

 Mirosław Lach
(1299 głosów)

Już raz zasiadał w radzie miasta w latach 2002-2006. Wtedy jako jako przedstawiciel LPR. W 2002 r. z ramienia tej partii kandydował na prezydenta Wrocławia, bez powodzenia. Zasiada w radzie nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej Wrocław - Południe.Piotr Maryński
(1862 głosy)

Debiutuje w radzie miasta. Wiceprzewodniczący Klubu Gazety Polskiej. Zasiadał we władzach Stowarzyszenia Odra Niemen zajmującej się projektami kresowymi, polonijnymi, historycznymi i edukacyjnymi.

 

 


Krystian Mieszkała

(1439 głosów)

Do rady wszedł po raz pierwszy. Ma 33 lata. Jest doktorantem w Katedrze Prawa Finansowego Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor publikacji naukowych poświęconych tematyce finansów publicznych. W pracy naukowej zajmuję się podatkami oraz finansami samorządowymi. Obliczył, że wszyscy urzędnicy w stolicy Dolnego Śląska kosztują nas miliard złotych rocznie.
Damian Mrozek
(2763 głosy)

Radny od 2006 r. Zasiadał w komisjach: Promocji i Współpracy z Zagranicą, Sportu i Rekreacji a także ds. Osiedli. Przez ostatnie cztery lata został zapamiętany z pomysły budowy pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej we Wrocławiu.

 

 

Łukasz Olbert
(3902 głosy)

Uzyskał 3902 głosów najwięcej z listy PiS. Przewodniczący zarządu osiedla Nowy Dwór. Angażował się m.in. w oprotestowanie pomysłu urzędników magistratu, by nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstał na terenie magazynów przy ul. Nowodworskiej.

 

 

Michał Piechel
(1533 głosy)

Debiutuje w radzie miasta. Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego. Jest niepełnosprawny. Społecznie pomaga osobom z rożnymi dysfunkcjami. Pracuje w Ośrodku Pamięć i Przyszłość. Debiutant w radzie miasta.

 

 


Robert Pieńkowski
(2935 głosów)

Przewodniczący Komitetu PiS Wrocław Psie Pole, członek Zarządu Miejskiego PiS. Nauczyciel historii. W 1985-1989 od początku studiów współpracownik tajnych struktur NZS na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2011 bez sukcesu walczył o mandat posła.

 

 

Jerzy Skoczylas
(711 głosów)

Ma 60 lat. Debiutuje w radzie miejskiej. Wieloletni działacz PiS. Ma takie samo imię i nazwisko co radny PO jeden z założycieli kabaretu "Elita".Mirosława Stachowiak- Różecka
(3425 głosów)

Radna od dwóch kadencji. W minionej była wiceprzewodniczącą rady oraz szefową klubu PiS. Pracowała w komisjach edukacji, kultury i rewizyjnej. Ukończyła resocjalizację na Uniwersytecie Wrocławskim. W wyborach samorządowych 2014 na prezydenta miasta przeszła do drugiej tury razem z Rafałem Dutkiewiczem.

 

 

Krzysztof Szczerba
(1114 głosów)

Przedstawia się jako prawnik, ekonomista. 24 lata. Przewodniczący Rady Osiedla Karłowice-Różanka. Ponad rok tego głośno mówiło się o konflikcie w Radzie. Tzw. starzy działacze zarzucali mu łamanie prawa. Sprawa była rozpatrywana przez specjalną komisję Rady Miejskiej Wrocławia, która nie dopatrzyła się nieprawidłowości.

 


Jerzy Sznerch
(810 głosów)

Ma 60 lat, dla niego to debiut w radzie miasta. Pełnomocnik powiatowy PiS w powiecie wrocławskim. Przewodniczący Rady Osiedla Nadodrze. Zorganizował tam m.in świetlice dla dzieci, jadłodajnię dla potrzebujących, wigilię dla ubogich, dary dla powodzian.

 

 


Sojusz Lewicy Demokratycznej

Dominik Kłosowski
(1452 głosy)

Startował do Rady Miejskiej już wcześniej, teraz wreszcie się udało. Obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim. Jest zastępcą dyrektora departamentu spraw społecznych. We wrocławskim SLD jest sekretarzem.

 

 


Bezpartyjni Samorządowcy

Sebastian Lorenc
(1899 głosów)

W poprzedniej kadencji na początku był radnym Platformy. Rzucił jednak legitymacją, bo PO nie chciało go wystawić na liście do rady miejskiej. Odwoływał się do krajowych władz partii. Napisał list do szefa PO Donalda Tuska. Bez skutku. Wystartował z komitetu Bezpartyjnych Samorządowców. Przewodniczący Rady Osiedla Oporów.

Reklama

Komentarze (7)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~mfenci2016-03-04 18:11:10 z adresu IP: (36.71.xxx.xxx)
Ten kolo w srodku bardzo przypomina mi Nauczyciel który uczył mnie fizyki w mieście wrocław on miał zadania z Preply
~Gozno2015-04-06 16:23:48 z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Hołota znów wybrała POlszewię - swój na swojego głosuje, a przekręty jak były, tak będa dalej...
~De profundis2014-11-24 08:55:44 z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Pozdrawiam nowych radnych Prawa i Sprawiedliwości.
~tak dla PO i RD2014-11-21 13:33:22 z adresu IP: (178.182.xxx.xxx)
gratulacje dla ekipy PO i RD fajnie
~vox2014-11-20 07:07:05 z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
No to teraz czekamy na raporty o niegospodarności w ratuszu, na zwolnienia w radach nadzorczych i spółkach miejskich, na likwidację zbędnych etatów, na raport o zadłużeniu miasta i wreszcie na możliwa do zrealizowania koncepcję komunikacji zbiorowej.
~maciek2014-11-20 00:24:53 z adresu IP: (178.180.xxx.xxx)
To nie ma naszej Wandy Has celebrytki w radzie?no szok.wiecej bo bankietach będzie spędzać czas.bidulka czym zajmie teraz popoludniowki
~lorenc lorenc2014-11-20 00:07:24 z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Brawo Lorenc. Nie wracaj do PO