Nasze drużyny na parkietach piłki ręcznej

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-19 20:36 | Zmodyfikowano: 2014-11-19 20:36

Piłkarkom ręcznym KGHM Metraco Zagłębia Lubin nie udało się zdobyć kompletu punktów w Chorzowie. Wicemistrzynie Polski tylko zremisowały z Ruchem 30:30. Spotkanie od początku było niezwykle wyrównane a w pierwszej połowie często prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie po 30 minutach drużyna Bożeny Karkut prowadziła 15:14. W drugiej połowie było już gorzej. Po dwunastu minutach gry Ruch wygrywał 23:20 a po kolejnych sześciu minutach 26:21. Jeszcze na trzy minuty przed końcem Zagłębie przegrywało różnicą dwóch trafień. Lubinianki szybko wyrównały, ale nie udało im się już zdobyć zwycięskiego gola.

Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:30 (14:15)

Najwięcej bramek: dla Ruchu - Agnieszka Piotrkowska, Monika Migała i Wiktoria Belmas po 6, dla Zagłębia - Sanja Premovic 12, Kaja Załęczna 6.

Szczypiorniści Chrobrego Głogów wyraźnie przegrali w Kielcach z zespołem VIVE Tauronu 23:39. Już po 15. minutach grający bez kilku kontuzjowanych zawodników mistrzowie Polski prowadzili 12:6 a po pierwszej połowie wygrywali już 20:12. W drugiej części gry zespół z Kielc systematycznie powiększał przewagę. W 36. minucie było 25:15 a na dziewięć minut przed końcem meczu aż 36:18. Dopiero w końcówce Chrobry nieco zniwelował straty, choć i tak przegrał bardzo wysoko.

Vive Tauron Kielce - Chrobry Głogów 39:23 (20:12)

Najwięcej bramek: dla Vive - Manuel Strlek i Ivan Cupic po 7, Mateusz Jachlewski 5, dla Chrobrego - Adam Babicz 6, Dominik Płócienniczak 4.

Pokonani z parkietu zeszli także piłkarze ręczni Zagłębia Lubin, którzy przegrali w Płocku z Wisłą 27:43. Wyrównana walka trwała do 15. minuty, kiedy to zespół z Płocka minimalnie prowadził 9:8. Później drużyna Manolo Cadenasa zaczęła powiększać przewagę nad Zagłębiem i po pierwszej połowie prowadziła 22:16. Po dziesięciu minutach drugiej części gry Wisła wygrywała już 30:18 i do końca meczu kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie, aby ostatecznie zdecydowanie zwyciężyć.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 43:27 (22:16)

Najwiecej bramek: dla Wisły - Valentin Ghionea 8, Michał Daszek 7, dla Zagłębia - Mikołaj Szymyślik 8, Michał Stankiewicz 7.