Cuprum Lubin znów triumfuje. Beniaminek zdobył tym razem Bielsko

| Utworzono: 2014-11-21 20:24

Spotkanie w Bielsku rozpoczęło się od wymiany ciosów. Do czasu gdy na zagrywce stanął jeden z najbardziej doświadczanych zawodników Cuprum Łukasz Kadziewicz. Dzięki jego fenomenalnym serwom lubinianom udało się zdobyć siedem punktów w jednym ustawieniu. Siatkarze BBTS-u starali się odrobić stratę. Kilka razy wybornie zagrali na siatce ale nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy siedmiopunktowej przewadze gości (16:9). Seta zakończył as serwisowy Dmytro Paszyckiego. Lubin wygrał 25:17.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w drugą partię. Nie wybiło to jednak lubinian absolutnie z uderzenia. Potrafili grać swoje, twardo i skutecznie. Na pierwszej przerwie technicznej mogli pochwalić dwupunktowym prowadzeniem. Wyrównana gra punkt za punkt trwała jedynie do kolejnej przerwy. Cuprum prowadziło 16:14. Na finiszu seta znów w roli głównej wystąpili przyjezdni. Spory udział w sukcesie ponownie miał Łukasz Kadziewicz, który tym razem doskonale spisywał się w bloku. 25 punkt w tej odsłonie padł po zepsutej zagrywce Bartłomieja Neroja. Goście wygrali 25:20 i prowadzili w meczu 2:0.

O klasie beniaminka świadczy scenariusz trzeciego seta. Ivan Borovnjak stanął w polu zagrywki i nie chciał go opuścić. Efekt przyszedł szybko - po kilku minutach Cuprum prowadziło 4:1. Po sprytnym ataku Marcela Gromadowskiego było już 8:4. Najgroźniejszą bronią Cuprum był duet środkowych Paszycki - Kadziewicz, który skutecznie punktował. Mimo to w końcówce seta BBTS był w stanie doprowadzić do remisu. Wojnę nerwów wygrali przyjezdni. Ostatni punkt zdobył Ivan Borovnjak. Trzeci set zakończył się triumfem 26:24.

Warto dodać, że lubinianie zwyciężyli już szósty mecz w tym sezonie Plusligi. Była to też trzecia kolejna wygrana dolnośląskiego zespołu w ekstraklasie.

BBTS Bielsko-Biała - Cuprum Lubin 0:3 (17:25, 20:25, 24:26).

BBTS Bielsko-Biała: Bartosz Buniak, Wojciech Ferens, Jose Luis Gonzalez, Serhiy Kapelus, Bartłomiej Neroj, Wojciech Sobala - Michał Dębiec (libero) - Michał Błoński, Bartosz Bućko, Kamil Kwasowski, Łukasz Polański

Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak, Marcel Gromadowski, Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Łomacz, Dmytro Paszyckij, Jeroen Trommel - Paweł Rusek (libero) - Maciej Gorzkiewicz, Łukasz Łapszyński.