Uwaga! Na tych dolnośląskich drogach są utrudnienia

Tomasz Sikora | Utworzono: 2014-11-26 09:30 | Zmodyfikowano: 2014-11-26 09:30
A|A|A

fot. prw.pl

Dziś między 6 a 7 rano z powodu śliskiej nawierzchni doszło do dwóch wypadków. Najpierw na drodze krajowej 94 w Brzeźniku kierowca nie opanował pojazdu i jazdę zakończył mocno poturbowany w rowie, a nieco później na krajowej 3 w Lubinie najechało na siebie aż 5 pojazdów.

Uwaga kierowcy jadący z Leśnicy do centrum Wrocławia ulicą Główną i Maślicką - uszkodzone są rogatki na przejeździe kolejowym. Wiele osób ten przejazd pokonuje bardzo szybko sądząc, że automat kolejowy działa. O tym że jest awaria i nie działa żadna sygnalizacja ostrzegająca o nadjeżdżającym pociągu informuje tylko jeden niewielki znak ustawiony przez kolejarzy tuż przed przejazdem.

Mimo że listopad to czas, gdy na ogół zamierają planowe remonty drogowe - trudno się bowiem remontuje gdy ziemia zamarza - wciąż jeszcze są miejsca, gdzie robotnicy zawzięcie pracują. Dziś na AOW, czyli na trasie A8 na nitce do Warszawy naprawiane będą bariery ochronne i ekrany akustyczne - zajęty będzie pas awaryjny i trzeba będzie zwolnić do 110 km/h.

Wciąż trwa remont mostu w Ścinawie - tutaj ograniczenie tonażowe - na przeprawę nie wjadą pojazdy cięższe niż 15 ton, ograniczenie także prędkości - jedziemy nie szybciej niż 40kmh.

Droga krajowa 94, odcinek Krzywa-Chojnów - tu naprawiane są bariery energochłonne. Wprowadzono ruch wahadłowy na odcinku 10 km.

Krajowa 5 - obwodnica Strzegomia, remontowana jest nawierzchnia drogi. Tu wahadło, a poza tym prędkość 40 km/h.

Krajowa 34 w Świebodzicach remont skrzyżowania tej drogi z DK3. Zamknięta jedna jezdnia na DK35 kierunek ze Świdnicy do Wałbrzycha.

Droga Krajowa 33 w ciągu tej trasy ulicami Kłodzka - trwa remont przebudowywane są pobocza drogi - miejscami obowiązuje ruch wahadłowy.

Droga krajowa nr 3 odcinek Biedrzychowa - Lubin. Tu dziś cały dzień trwać będą roboty na poboczach. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km na godzinę a dla pojazdów szerszych niż 3,5 metra wprowadzono w ogóle objazdy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama