W niedzielę wyborcza dogrywka... (DEBATA)

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-11-28 15:51 | Zmodyfikowano: 2014-11-28 18:14
A|A|A

Za nami trzecia debata z kandydatami na prezydentów dolnośląskich miast. W Radiu Wrocław w pojedynku na argumenty mieli zmierzyć się rywalizujący o fotel prezydenta Legnicy: Tadeusz Krzakowski i Jarosław Rabczenko. Obecny gospodarz miasta nie znalazł jednak czasu na wzięcie udziału w debacie i nie pojawił się w naszym studiu.

Legnica ma 200 milionów złotych długu przy 400-milionowym budżecie. Trzeba zmniejszyć zadłużenie ale nie za wszelką cenę mówił Rabczenko.

Posłuchaj całej debaty:Jednym z miejsc, gdzie odbędzie się druga tura wyborów, jest Głuszyca. Tam kandydaci nie mówią o wielkich inwestycjach tylko o tym jak wyprowadzić miasto z długów. Monika Bisek-Grąz zapowiada, że zacznie oszczędności w urzędzie:

Głuszyca jest jedną z najbiedniejszych gmin na Dolnym Śląsku. Nowy burmistrz swoje urzędowanie rozpocznie prawdopodobnie od zaciągnięcia kolejnego kredytu.

Dlatego drugi z kandydatów, popierany przez Platformę Obywatelską Roman Głód bardzo liczy na unijne pieniądze.

Wciąż rządząca gminą Alicja Ogorzelec nie stanęła do wyborczej rywalizacji. W minionej kadencji dwa razy odbyło się referendum w sprawie jej odwołania.

ZOBACZ: Jak i gdzie głosować? (WYSZUKIWARKA LOKALI)

To najbrudniejsza kampania wyborcza w historii podjeleniogórskiej gminy Podgórzyn. Nieznane osoby rozrzuciły ulotki ze zdjęciami obecnej wójt Anny Latto. Na większości z nich kobieta, po fotomontażu, jest naga, na niektórych w miejscu jej twarzy jest świńska głowa. Taką ulotkę umieścił też w swoim biuletynie były radny Kazimierz Plichta. Jak mówi, jest od tego, żeby informować:

Sprawę bada policja. Wójt nie będzie składać wniosku o zakaz publikacji w trybie wyborczym, bo jak mówi, nic to już nie da. - Publikowanie takich zdjęć jest nie tylko niezgodne z prawem, ale też niesmaczne - mówi Anna Latto:

W Podgórzynie w niedzielę odbędzie się druga tura głosowania na wójta. Anna Latto zmierzy się w niej z Mirosławem Kalatą.

WROCŁAW: NIE WIESZ, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ TWÓJ LOKAL WYBORCZY? SPRAWDŹ TUTAJ!

O północy zacznie się cisza wyborcza przed 2 turą wyborów samorządowych - w niedzielę mieszkańcy Dolnego Śląska zdecydują kto będzie rządził ich miejscowościami. We Wrocławiu z sondaży wynika, że wygra aktualny prezydent Rafał Dutkiewicz, ale po piętach depcze mu kontrkandydatka Mirosława Stachowiak - Różecka z PiS. Obu kandydatom zadaliśmy pytanie kto zwycięży? - tak odpowiedziała Mirosława Stachowiak - Różecka:

Prezydent Rafał Dutkiewicz na wyniki głosowania czeka ze spokojem:

Lokale wyborcze w niedzielę będą czynne od godz. 7.00 do 21.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama