Kampania 2014: Proces i kwestowanie na cmentarzach

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-31 14:27 | Zmodyfikowano: 2014-11-03 14:35
Kampania 2014: Proces i kwestowanie na cmentarzach -

Ugodą zakończył się pierwszy w Jeleniej Górze proces w trybie wyborczym. Sąd wydał taki wyrok w sporze między Miłoszem Sajnogiem, kandydatem z komitetu PO a pełnomocnikiem komitetu wyborczego Marcina Zawiły, Michałem Kasztelanem. Sajnog ma na własny koszt zamieścić na jednym z portali sprostowanie własnej informacji, że prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy zbieraniu podpisów poparcia dla kandydatów komitetu Marcina Zawiły. Treść sprostowania odczytał w sądzie mecenas Janusz Grodziński:

Treść sprostowania ma się ukazać w poniedziałek na portalu, który zamieścił informacje o rzekomym postępowaniu prokuratury. Komitet Marcina Zawiły zapowiada złożenie nowego pozwu przeciw działaczom z PO. Tym razem ma dotyczyć obraźliwych słów, jakimi w internecie nazwano niektórych działaczy komitetu Zawiły.

O stworzeniu Muzeum Kresów Wschodnich we Wrocławiu mówił dziś kandydat na prezydenta stolicy regionu Robert Winnicki z Ruchu Narodowego. Nie podoba mu się, że władze miasta zapominają o podkreślaniu polskiego charakteru Wrocławia:

Część organizacji pozarządowych z Wrocławia chce większej współpracy z radą miejską - społecznicy apelują m.in. o uproszczenie procedur związanych z dotacjami na ich działalność. W tych wyborach samorządowych część ze stowarzyszeń działających we Wrocławiu popiera kandydatów na radnych z komitetu Rafał Dutkiewicz z Platformą. Ktoś w końcu musi usłyszeć nasz głos - mówi nam Grzegorz Tymoszyk z fundacji Umbrella:

Organizacje pozarządowe dziś poparły w listopadowych wyborach Jarosława Perdutę, kandydata na radnego rady miejskiej we Wrocławiu.

Jest radną od kilku kadencji, próbowała też sił w wyborach prezydenta Wałbrzycha, jednak bez powodzenia. Alicja Rosiak w tym roku po raz kolejny zgłosiła swoją kandydaturę, zarówno do rady miejskiej, jak i na szefa miasta. Chcę się zmierzyć z prezydentem Romanem Szełemejem, ale realnie oceniam swoje szanse - mówi nam kandydatka.

W wyścigu do fotela prezydenta Wałbrzycha biorą też udział Szymon Heretyk z SLD, Piotr Sosiński z PIS oraz Beata Żołnieruk z Nowej Prawicy.

Agitacja wyborcza na grobach, czy kwesta w szczytnym celu? Jutro na cmentarzu na Brochowie we Wrocławiu Piotr Uhle, kandytat komitetu Rafał Dutkiewicz z Platformą na radnego i poseł Michał Jaros będą zbierać pieniądze na odnowienie polskich cmentarzy na Kresach Wschodnich. Posądzanie nas o szukanie poparcia na cmentarzach jest niedorzeczne - mówi Piotr Uhle:

Politycy będą kwestować we Wrocławiu od godziny 09:30 do 15:00.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.