3 punkty siatkarek Impelu na parkiecie w Legionowie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-29 21:41 | Zmodyfikowano: 2014-11-29 21:42

Wrocławianki nigdy wcześniej w Legionowie nie wygrały. Tym razem sukces, choć w pełni zasłużony, także nie przyszedł im łatwo. Początek spotkania upłynął pod znakiem bardzo zaciętej walki. Bohaterką tej partii została Katarzyna Mroczkowska. Po jej świetnych zagrywkach Impel zdobył cztery punkty z rzędu i prowadził w inauguracyjnej partii już 20:13. Podopieczne Tore Aleksandersena wywalczonej przewagi nie oddały już do końca i pewnie zwyciężyły do 18.

W drugim secie tak łatwo już nie było, bo Impel musiał odrabiać straty. Znów skuteczną receptą na zespół Legionovii okazała się dobra zagrywka. W efekcie wrocławianki od stanu 11:14 zdobyły 5 punktów z rzędu. Tym razem jednak przewagi nie udało się utrzymać do końca. Dobra zmiana kapitan rywalek Magdaleny Piątek pozwoliło siatkarkom z Legionowa wrócić do gry. Przy wyniku 21:21 rywalizacja zaczęła się od nowa. Obeszło się jednak bez gry na przewagi, bo do końca punktował już tylko Impel. Seta skutecznym atakiem zakończyła Joanna Kaczor.

Trzecią odsłonę znów lepiej rozpoczęły zawodniczki z Legionowa. Punktowały w szczególności blokiem, dzięki czemu prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:7, a po drugiej już 16:13. Nadzieję drużynie wrocławskiej na korzystny wynik skutecznymi atakami na krótko przywróciła Mira Topić. Ostatnie słowo należało jednak do Legionovii. Znów zafunkcjonował blok miejscowych i podopieczne Maciej Kosmol wygrały tego seta do 22.

W czwartym secie wszystko przebiegało według scenariusza z poprzednich partii. Najpierw 16:13 dla Legionovii, potem odrabianie strat przez wrocławianki. Remis 17:17, a potem 22:22. Tym razem znów górę wzięło doświadczenie Impelu. Wrocławianki tym razem nie popełniły błędów z poprzedniej odsłony. Najpierw udany atak Joanny Kaczor, a potem zepsuta zagrywka Malwiny Smarzek spowodowały, że to wrocławianki cieszyły się z końcowego sukcesu.

MVP meczu została libero Impelu Agata Sawicka.

Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 1:3 (18:25, 21:25, 25:22, 23:25).

Legionovia Legionowo: Klaudia Alagierska, Marta Bechis, Daria Paszek, Malwina Smarzek, Jaimie Thibeault, Aleksandra Wójcik - Katarzyna Wysocka (libero) - Iga Chojnacka, Magdalena Piątek, Katarzyna Połeć

Impel Wrocław: Magdalena Gryka, Joanna Kaczor, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Mroczkowska, Monika Ptak, Mira Topic - Agata Sawicka (libero) - Hana Cutura, Denise Hanke, Anita Kwiatkowska.