Impel Wrocław wygrywa w Ostrowcu z KSZO

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-12-15 20:26

Wrocławianki były zdecydowanymi faworytkami tego meczu i nie zawiodły.

Zespół Tore Aleksandersena dobrze rozpoczął pierwszego seta, ale gospodynie nie zamierzały się poddawać i doprowadziły do remisu 7:7. Później jednak dzięki dobrej grze Joanny Kaczor Impel osiągnął zdecydowaną przewagę i prowadził już 16:9. Drużyna KSZO jednak się nie poddała i starała się odrobić straty.  Doprowadziła do rezultatu 21:23, ale wrocławianki wygrały tę partię 25:23.

Początek drugiego seta był podobny jak w pierwszej partii a na tablicy wyników często pojawiał się remis aż wreszcie gospodynie objęły prowadzenie 8:6. Później powiększyły przewagę do 14:10. Wicemistrzynie Polski zdobyły jednak sześć punktów i straciły tylko jeden i wyszły na prowadzenie 16:15. Końcówka należała do Impelu, który wygrał tę partię 25:22.

Trzeci set na początku również był bardzo wyrównany. Gdy jednak Impel prowadził na drugiej przerwie technicznej 16:10 wydawało się, że wrocławianki nie będą miały problemów z łatwym wygraniem meczu. KSZO zdobył jednak sześć punktów z rzędu i doprowadził do remisu. Końcówka była niezwykle wyrównana, ale wrocławianki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały tego seta 26:24 a cały mecz 3:0.

KSZO Ostrowiec - Impel Wrocław 0:3 (23:25, 22:25, 24:26)

KSZO Ostrowiec: Barbara Bawoł, Katarzyna Brojek, Kamila Ganszczyk, Sophie Godfrey, Joanna Kuligowska, Marta Wójcik - Małgorzata Ścibisz (libero) - Klaudia Grzelak, Alicja Stefańska, Ewelina Tobiasz, Ralica Wasiliewa.

Impel Wrocław: Hana Cutura, Denise Hanke, Joanna Kaczor, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, Mira Topic - Agata Sawicka (libero) - Anna Grejman, Magdalena Gryka, Anita Kwiatkowska.