Wrocław okiem młodych. Oto najlepsze filmy reklamowe

Anna Bujko | Utworzono: 2014-12-18 15:37 | Zmodyfikowano: 2014-12-19 17:55
A|A|A

Kadr ze zwycięskiego filmu

Finał, w którym wzięli uczniowie 7 wrocławskich gimnazjów, był zwieńczeniem warsztatów filmowych realizowanych przez Akademię Młodego Radiowca wspólnie z Gimnazjum nr 1, które jest autorem projektu.

Przez ponad miesiąc młodzież z wrocławskich gimnazjów dyskutowała o pomysłach na filmy o Wrocławiu, a później realizowała je w studiach Radia Wrocław pod okiem filmowców. Młodzież poznawała sztukę tworzenia filmu, a produktem finalnym miało być stworzenie obrazu reklamującego nasze miasto. O tym, że zadanie okazało się nie takie proste jak początkowo wszyscy myśleli, najlepiej świadczy fakt, że do końca zmagań dotarło tylko siedem gimnazjów z dziesięciu, które przystąpiły.

Pomysły na filmy były przeróżne - od ukazania architektury Wrocławia, poprzez ofertę kulturalną miasta, a kończąc na widoku Wrocławia z punktu widzenia...psa oraz wzruszającej historii „Wrocław miastem spotkań”. Wszystkie scenariusze i pomysły na film były fantastyczne i dlatego jury konkursowe miało nie lada problem, aby wyłonić zwycięzcę. Obrady były burzliwe i przedłużały się w nieskończoność. W końcu jednak zapadł werdykt - I miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 30 - Aleksandra Wesołowska i Michał Chądzyński za film „Wrocław. Zainspiruj się”.

Potem posypały się wyróżnienia dla uczestników za wyjątkowy pomysł, bądź realizację albo za zdjęcia. Julia Grdeń i Urszula Ginter z Gimnazjum nr 12 otrzymały nagrodę za film „Wrocław miastem natury”. Emilia Palicka, Zofia Jakubik i Krzysztof Hirak z Gimnazjum nr 29 zostali wyróżnieni za oryginalny pomysł na film „Wrocław widziany oczami psa”. I wreszcie, podczas mini gali, postanowiono przyznać specjalną nagrodę dla filmu, który najbardziej spodobał się publiczności, ale wzbudził najwięcej kontrowersji wśród jury. Nagrodę tę zdobyli Paweł Zieliński i Wojciech Niedzielski z Gimnazjum nr 31 za film „Wrocław miastem spotkań”.

A Wam, który film najbardziej przypadł do gustu?

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama