Kolejne wzmocnienie Panter - tym razem w obronie (FOTO)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-12-22 12:30 | Zmodyfikowano: 2014-12-22 12:32

Ważący ponad 100 kilogramów obrońca to absolwent Uniwersytetu Colorado. Josh Hartigan ma za sobą cztery lata gry w dywizji PAC12 – jednej z najsilniejszych lig uniwersyteckich w Stanach Zjednoczonych. Dał się tam we znaki wielu czołowym graczom rywali. W ciągu dwóch sezonów jako zawodnik pierwszego składu powalał rozgrywającego przeciwników aż 17 razy.

Po zakończeniu szkoły Amerykanin występował w najsilniejszej lidze Europy GFL. W Niemczech reprezentował barwy Hamburg Blue Devils i Kiel Baltic Hurricanes. 27-letni obrońca nominalnie gra na pozycji linebacker (druga linia obrony), ale śmiało może również wzmocnić pierwszą linię defensywy, a nawet formację ataku, w której mogliśmy go oglądać w poprzednich sezonach.

Josh Hartigan to kolejny bardzo doświadczony zawodnik, który wybrał w tym roku grę we Wrocławiu. To także kolejne solidne wzmocnienie ekipy Panter, które nie kryje swoich wysokich aspiracji w nadchodzącym sezonie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Obrońca przyleci do Wrocławia w ostatnim tygodniu stycznia. Pierwszy trening drużyny Panter zaplanowano na 4 lutego. Najbliższy sezon Topligi PLFA rozpocznie się 21 marca.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.