V Trzebnickie Forum Integracyjne już w sobotę

| Utworzono: 2009-09-17 11:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Niepełnosprawne dzieci potrzebują szczególnego wsparcia - to tak oczywiste, a wręcz banalne, że nierzadko przechodzimy nad tym z rutyną czy nawet zobojętnieniem. A przecież od tego na ile dziecko, doświadczające ograniczeń wynikających z niepełnosprawności, usamodzielni się i na ile stanie się aktywne – zależy jego przyszłe życie.

Usamodzielnianie i nauka aktywności musi obejmować nie tylko stronę fizyczną, nie tylko sprawność ciała, ale również, a może nawet przede wszystkim psychikę i osobowość.

W trzebnickim forum wezmą udział m.in.: Sławomir Piechota, poseł, przewodniczący Sejmowej Komisji; Jarosław Duda, sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu ds. niepełnosprawnych; nowa wiceminister edukacji Lilia Jaroń; Wojciech Skiba, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także liczni eksperci, m.in.: prof. Alicja Chybicka, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu, Lidia Lempart, terapeuta mowy, autor programu rehabilitacji i terapii, Dyrektor Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Rodzin Dzieci z Wadą Słuchu ORaToR we Wrocławiu, a także liczni goście z całej Polski.

V Trzebnickie Forum Integracyjne zakończy koncert zespołu „Do czasu…”, Leszka Kopcia, niewidomego artysty, pedagoga i dziennikarza Radia.

Forum odbędzie się w Trzebnicy w najbliższą sobotę 19 września, przy ulicy Wrocławskiej 11, w siedzibie firmy Vermeiren Polska.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.