DRUGI BRESŁAW: nowa książka o Wrocławiu

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-01-28 18:52 | Zmodyfikowano: 2015-01-28 18:53
A|A|A

Książkę wydała Oficyna Wydawnicza Atut.

Pierwszą jej wersję, dużo skromniejszą, profesor wydał niemal 20 lat temu, analizując i komentując różne aspekty skomplikowanej historii miasta, w którym zadomowił się dopiero po pewnym czasie, czując się w nim długo jak imigrant.  Polskie i niemieckie wątki historyczne przeplatają się ze spojrzeniem na dzisiejszy Wrocław i wrocławian. Nie brakuje wycieczek na Dolny Śląsk, a nawet do Wielunia, skąd prof. Zawada pochodzi.

 

Jak pisze wydawca "drugi Bresław jest trzykrotnie większy od swego poprzednika. W nowych szkicach autor próbował zapisywać ewolucję swojego doświadczania i rozumienia zagadnień lokalnych. Z nadzieją, że te zmiany podobne są do zmian zachodzących w świadomości wrocławian i Dolnoślązaków, że może siebie trakto­wać jak jednego z przechodniów, którzy widzą i do­strzegają to samo". Warto się przekonać, czy podobnie myślimy o naszej 'małej ojczyźnie', coraz częściej i chętniej sięgającej po swoją przeszłość, także po to, by naprawiać dawne krzywdy.

 

Profesor Andrzej Zawada stoi dziś na czele Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, jest także jurorem Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama