Dziś szlagier Orlen Ligi: Impel podejmie Muszyniankę

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-02-01 09:45
A|A|A

fot. prw.pl

Po 17 rundach rozgrywek zespół z Muszyny plasuje się na trzeciej pozycji z 6-punktową przewagą nad Impelem. Zespół Bogdana Serwińskiego w tym sezonie spisuje się nadspodziewanie dobrze. "Mineralne" udowodniły to m.in. w pierwszej rundzie, pokonując na własnym parkiecie wicemistrzynie Polski z Wrocławia 3:1.

Dla podopiecznych Tore Aleksandersena dzisiejsza potyczka jest niesłychanie ważna w kontekście walki o jak najwyższą pozycję przed fazą play-off. W obecnej sytuacji wszystko wskazuje na to, że wrocławianki mogą do niej przystąpić z 3. miejsca. Trzeba jednak odrobić straty do zespołu z Muszyny, a pierwszym krokiem do tego ma być niedzielne zwycięstwo.

Za drużyną wrocławską bardzo intensywny miesiąc. Wicemistrzynie Polski rozegrały w nim aż 8 spotkań. Choć w Lidze Mistrzyń wrocławianki nie zdołały w debiutanckim sezonie odnieść żadnego zwycięstwa, o tyle w ligowej rywalizacji radziły sobie ostatnio bardzo dobrze, wygrywając pewnie dwa ostatnie spotkania z MKS Dąbrowa Górnicza i Aluprofem Bielsko-Biała. W obu przypadkach świetnie funkcjonował blok Impelu, który przyczynił się do końcowego sukcesu. Świetnie spisujące się na środku siatki Agnieszka Kąkolewska i Monika Ptak będą mieć dziś godną rywalkę. Naprzeciwko stanie bowiem czołowa blokująca Orlen Ligi Sylwia Wojcieska.

Spotkanie Impelu Wrocław z Muszynianką rozpocznie się dziś o godz. 14.45 w Hali Orbita.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama