Szukają zdobników ceramiki, ale w szkołach nie uczą już zawodu - Radio Wrocław

Szukają zdobników ceramiki, ale w szkołach nie uczą już zawodu

| 11 lat temu, 2015-02-10, 17:49
Szukają zdobników ceramiki, ale w szkołach nie uczą już zawodu - archiwum prw.pl
archiwum prw.pl

Choć tysiące ludzi pracują w tym zawodzie w powiecie bolesławieckim, to w tamtejszych szkołach nie można uczyć się na zdobnika ceramika. Takiej specjalności nie ma bowiem w swoich rejestrach Ministerstwo Edukacji, a wpisanie jej do tej pory się nie udawało. Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w rozmowie z Radiem Wrocław zadeklarowała, że sprawa zostanie jednak rozwiązana:



Starosta bolesławiecki, Dariusz Kwaśniewski, mówi, że jest zupełnie bezradny:



Zarządzający szkolnictwem zawodowym starosta bolesławiecki w ramach tzw. eksperymentu oświatowego planuje organizację kursów zawodowych dla zdobników ceramiki. To jednak nie rozwiąże problemu.

 

 

 


Komentarze (5)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Iiiiii 2021-03-21 22:28:50 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Przywieżcie mi do domu tir talerzy ;)
~Iiiiii 2021-03-21 22:27:05 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Szkoda że nie da się tego robić w domu :(
~Iiiiii 2021-03-16 22:40:53 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Mogła bym to robić, mam talent, maluje obrazy, coś takiego to dla mnie przyjemnosc i zabawa. Szkoda ze nie mieszkam w Bolesławcu. To jest coś dla mnie.
~Bata 2015-08-12 10:37:53 z adresu IP: (89.77.xxx.xxx)
A ja mam zawód zdobnik ceramiki, kończyłam PLSP w Wiśniczu Nowym. Tam można było zdobyć dokładnie taki zawód. Mam odwrotny problem-nie moge znaleźć pracy..w zawodzie.
~Kazimierz57 2015-02-11 17:38:41 z adresu IP: (91.202.xxx.xxx)
Ale dzieciaki mają iść do szkolnictwa w wieku 6 lat! A co jeszcze? Co jeszcze wymyśli grupa osób(ponoć zwanych MEN-eem)? Moja wnusia skończyła sześć lat i nie poszła do szkoły. ZROBILIŚMY WSZYSTKO, ABY NIE POSZŁA. Z pomocą przyszli znajomi! Znajomi to: PEDAGOG + PSYCHOLOG. Strach się bać, co wymyśli grupa,zwana dalej MEN-eem, gdy wnusia będzie chodziła do szkoły..horror. Już dzisiaj brakuje ludzi w wielu innych specjalnościach.