Śląsk zremisował z Legią 1:1 w ćwierćfinale PP!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-02-12 20:53 | Zmodyfikowano: 2015-02-12 20:54

W pierwszej połowie najwięcej zamieszania wprowadził dym z rac, który przez kwadrans utrudniał oglądanie spotkania.

Piłkarze kibiców nie rozpieszczali. Pierwszy celny strzał w siódmej minucie sprzed pola karnego oddał Michał Masłowski. Piłka leciała jednak wprost w Mariusza Pawełka.

Minutę później Legia przeprowadziła wydawać by się mogło groźniejszą akcję. Z lewego skrzydła piłka powędrowała na środek pola karnego, ale na szczęście Śląska, Michał Żyro oddał bardzo lekki strzał, który nie był w stanie zaskoczyć Pawełka.

Wrocławianie starali się odpowiedzieć, ale choć ich ataki zapowiadały się dobrze, to w decydujących momentach brakowało strzału na bramkę.

W 13 minucie, Śląsk wyszedł z kontrą. Z piłą od połowy boiska biegł Robert Pich, ale kiedy zdecydował się na uderzenie, Dusan Kuciak nawet nie musiał interweniować. Próba Słowaka przeleciała bowiem obok lewego słupka.

Dopiero po pół godzinie gry mieliśmy sytuacje, która poderwała kibiców z miejsc. Kombinacyjne rozegranie piłki przez Pawła Zielińskiego i Flavio Paixao z lewej strony boiska przyniosło dośrodkowanie w pole karne. Tam Marco Paixao intuicyjnie odegrał do Roberta Picha, a ten mocnym strzałem prawą nogą mógł dać wrocławianom prowadzenie. Kapitalną interwencją popisał się jednak Dusan Kuciak, który lewą ręką sparował piłkę lecącą w okienko. Wciąż była jeszcze szansa na gola, ale Flavio Paixao zamiast skutecznej dobitki minął się z piłką.

W 42 minucie błąd obrońców Legii mógł wykorzystać Marco Paixo. Portugalczyk odebrał piłkę na 20 metrze i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale gola to nie przyniosło. Kuciak sparował na rzut różny piłkę lecącą w kierunku jego prawego słupka.

Najważniejsza akcja pierwszej połowy miała miejsce w doliczonym czasie gry. W 48 minucie Michał Kucharczyk dośrodkował z lewej strony na środek pola karnego, do Miroslava Radovicia. Uderzenie Serba zostało zablokowane, ale na nieszczęście Śląska, w szesnastce przebywał też Michał Żyro, który technicznym strzałem pokonał Mariusza Pawełka. Wrocławianie przegrywali 0:1.

Po przerwie Śląsk wyszedł na boisko zmotywowany i już chwilę po wznowieniu gry mógł wyrównać. Po dośrodkowaniu Dudu z lewej strony, głową uderzał Marco Paixao, ale piłka przeleciała minimalnie obok prawego słupka bramki.

W 54 minucie Flavio znalazł wbiegającego z prawej strony pola karnego Tomasza Hołotę i gospodarze mieli kolejną dobrą okazję. Piłkarz Śląska z ostrego kąta szukał jednak strzału w kierunku dłuższego słupka bramki i Kuciak nie miał problemu z dobrą interwencją.

Trzy minuty później Hołoty nie było już na boisku. Zawodnik gospodarzy za faul na Ivicy Vrdoljaku otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Faulowany w tamtej sytuacji Chorwat, później sam przeszedł podobną drogę jak Hołota. W 83 minucie kapitan Legii otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Śląsk już chwilę później ruszył z animuszem na bramkę warszawskiej drużyny i przyniosło to efekt. Po dośrodkowaniu w pole karne fatalny błąd popełnił Łukasz Broź. Obrońca Legii zagrał piłkę głową do Dusana Kuciaka, ale podanie było tak lekki, że szybciej do piłki dobiegł Marco Paixao i z zimną krwią wykorzystał 100% sytuację. W 85 minucie było 1:1.

Rewanżowy spotkanie, które zadecyduje o awansie do półfinału Pucharu Polski odbędzie się 5 marca w Warszawie.

Pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski:

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki: Marco Paixão 85' - Michał Żyro 45'

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dudu Paraíba - Flávio Paixão, Tomasz Hołota, Tom Hateley (75' Krzysztof Danielewicz), Peter Grajciar (83' Krzysztof Ostrowski), Róbert Pich (62' Lukáš Droppa) - Marco Paixão.

Legia Warszawa: Dušan Kuciak - Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Guilherme - Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski, Michał Kucharczyk - Miroslav Radović (75' Marek Saganowski).

żółte kartki: Hołota - Rzeźniczak, Guilherme, Vrdoljak, Kucharczyk.
czerwone kartki: Tomasz Hołota (57. minuta, Śląsk, za drugą żółtą) - Ivica Vrdoljak (83. minuta, Legia, za drugą żółtą).

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

widzów: 15 183