Chrobry Głogów liczy na rewanż. Wygrać chce też Śląsk Wrocław

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-02-14 08:31
A|A|A

Drużyna piłkarzy ręcznych z Głogowa była w ostatnim tygodniu odmieniana chyba przez wszystkie przypadki. To za sprawą sporego wzmocnienia i sensacyjnego transferu. Kontrakt z Chrobrym podpisał Bartosz Jurecki, który od przyszłego sezonu ponownie reprezentować będzie barwy tego klubu. Kilka dni później fani głogowian nie byli już w tak dobrych nastrojach. O odejściu do Vive Kielce poinformował bowiem Jakub Łucak.

Dziś kibice nie będą się jednak skupiać na zmianach kadrowych. Liczy się bowiem tylko derbowe starcie. Przed Chrobrym niezwykle trudne zadanie nie tylko dziś, ale też w kolejnych potyczkach. Drużyna z Głogowa walczy o awans do play-off, a rywale nie będą chcieli dać za wygraną. Dla zespołu Krzysztofa Przybylskiego kluczem do sukcesu mają być zwycięstwa z teoretycznie słabszymi drużynami. Np. takimi jak Śląsk.

Nie od dziś wiadomo jednak, że derby rządzą się swoimi prawami. Tak było w ubiegłym roku we Wrocławiu w pierwszym starciu obu drużyn. Faworyt z Głogowa przegrał różnicą jednego trafienia.

Po występach w 2014 roku w superlidze zdecydowanie w trudniejszej sytuacji jest Śląsk Wrocław, który plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli i jest obok Nielby Wągrowiec głównym kandydatem do spadku. Beniaminek musi szukać punktów w spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami. Śląsk nie dysponuje jednak szeroką kadrą, a do tego ma problemy z kontuzjami.

Bohaterem pierwszego meczu sezonu między drużynami z Wrocławia i Głogowa był Arkadiusz Miszka, autor ośmiu bramek. Czy znów da się we znaki obronie i bramkarzowi Chrobrego?

Pośród głogowian panują bojowe nastroje. Choć doceniają Śląsk. "To nie jest tak, że gramy u siebie i punkty mamy w kieszeni. Trzeba zagrać dobre zawody. Wygrywa ten, kto jest w danym spotkaniu lepszy, a nie ten, kto faworytem jest na papierze" - powiedział Krzysztof Przybylski, trener Chrobrego Głogów.

Bartłomiej Koprowski ze Śląska dodaje: "Jesteśmy nastawieni bardzo bojowo. Będziemy chcieli się przygotować bardzo dobrze taktycznie i myślę, że z Głogowa wywieziemy 2 jakże dla nas cenne punkty. Chcielibyśmy bardzo wygrać i zrobimy wszystko co w naszej mocy aby tak się stało".

Początek spotkania o 18.00 w hali w Głogowie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama