Mirza Basic i Farrukh Dustow w finale Wroclaw Open 2015

| Utworzono: 2015-02-21 21:07 | Zmodyfikowano: 2015-02-21 21:07

Mirza Basic sprawił kolejną niespodziankę na kortach we Wrocławiu. Zawodnik, który musiał przedzierać się przez kwalifikacje, pokonał w walce o finał Litwina Ricardasa Berankisa 7:6, 7:5.

Basic rozgrywał już swój siódmy mecz singlowy od ubiegłej soboty i miał prawo odczuwać zmęczenie. Jego ogromna wola walki sprawiła jednak, że grał, ze znacznie wyżej sklasyfikowanym rywalem, jak równy z równym. "Jeśli jesteś zawodowym tenisistą musisz być gotowy na takie obciążenia" – tłumaczył Basic na pomeczowej konferencji. O zwycięstwie w pierwszym secie zadecydował tie-break, którego lepiej rozegrał 23-letni Bośniak. Mecz, który momentami był bardzo nerwowy, rozstrzygnął się ostatecznie w dwóch partiach, ponieważ „czarny koń” turnieju, w jego końcówce, wykazał się lepsza odpornością psychiczną.

W niedzielnym finale Basic zmierzy się z rozstawionym z nr 3. Farrukh’em Dustowem, który wyeliminował innego faworyta Steve’a Darcisa z Belgii. Uzbek wygrał 6:3, 3:6, 7:5.

"To był dla mnie najtrudniejszy mecz w turnieju" – przyznał Dustow na konferencji prasowej. "Do końca byłem jednak maksymalnie skoncentrowany i nie dałem sobie wydrzeć zwycięstwa. Końcówka tego spotkania trzymała w napięciu do ostatniej piłki, ale solidny tenis Uzbeka, okazał się tego dnia zbyt wymagający dla bardziej utytułowanego rywala. "Bardzo lubię grać pod dachem, ale będę musiał także popracować nad moją dyspozycją na korcie ziemnym. Tylko wtedy uda mi się na stałe wejść do pierwszej setki rankingu ATP" - podkreślał Dustow.

Początek meczu finałowego singla w niedzielę około 15.30-16.00 (ok. 25 minut po zakończeniu finału debla, który rozpocznie się o 14.).

O zwycięstwo w deblu na korcie w Hali Orbita zagrają natomiast: Polak Andriej Kapaś w parze z Kanadyjczykiem Frankiem Danceviciem, oraz Niemcy Philipp Petzschner i Tim Puetz.