Potrzebny trzeci mecz. Cuprum gra o półfinał PlusLigi

| Utworzono: 2015-02-28 20:52 | Zmodyfikowano: 2015-02-28 20:52

Dolnośląska drużyna w doskonałych nastrojach pojechała do Jastrzębia. Walkę o najlepszą czwórkę mistrzostw kraju rozpoczęła od wygrania spotkania we własnej hali. W środę beniaminek zwyciężył 3:0.

Formę ze spotkania z Lubina siatkarze Cuprum utrzymali też w pierwszym secie sobotniej konfrontacji. Podopieczni Gheorghe'a Cretu kontrolowali wydarzenia i po skutecznym zbiciu Dmytro Paszyckiego wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Nie dali się dogonić i zwyciężyli pierwszego seta do 19.

Lubinianie nie zamierzali zwalniać i w kolejnej partii. Szybko odskoczyli na 7:4. Po kolejnych akcjach prowadzili nawet 11:6. Jastrzębianie zaczęli gonić rywali. Jednak po udanym bloku oraz pewnym ataku Ivana Borovnjaka zespół Cuprum prowadził 19:15. Jastrzębianie pokazali jednak klasę. Niesieni dopingiem kibiców potrafili odrobić straty z nawiązką i objąć prowadzenie 22:21. Na finiszu ani jedni ani drudzy nie chcieli popełnić błędu. Ta sztuka udała się ostatecznie gospodarzom, którzy wygrali seta 30:28 i wyrównali stan meczu. Dramatyczna końcówka dodała im skrzydeł.

Trzeci set początkowo wyrównany. Po 16 piłkach remis. Od tego momentu doświadczona ekipa Jastrzębskiego Węgla przyspieszyła obejmując prowadzenie 12:9. Nie do zatrzymania był Michał Łasko. Po kolejnych atakach tego gracza gospodarze odskoczyli na sześć oczek. Lubin nie był już w stanie nawiązać wyrównanej walki. Set zakończył się wynikiem 25:17.

Jastrzębianie byli na fali i to wykorzystali. Bo choć kilka razy ich przewaga topniała do jednego punktu to w decydujących akcjach nie popełnili błędu. Czwartego seta wygrali 25:20, a cały mecz 3:1.

Trzeci pojedynek rozegrany zostanie dziś o 17 także w Jastrzębiu. Zwycięzca rywalizacji zmierzy się w półfinale z Asseco Resovią.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:1 (19:25, 30:28, 25:17, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Pajenk, Czarnowski, Gierczyński, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Filippov, Kosok, Kańczok.

Cuprum Lubin: Romać, Łomacz, Paszycki, Kadziewicz, Trommel, Borovnjak, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Gromadowski, Łapszyński.