Drugi medal MŚ Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-08 18:32 | Zmodyfikowano: 2015-03-08 18:58

Po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanęła Marie Dorin Habert. Zwycięstwo Francuzki ani przez moment nie było zagrożone. Zwyciężczyni sprintu na trasę biegu pościgowego wyruszyła jako pierwsza i systematycznie powiększała przewagę nad rywalkami.

Kolejny świetny występ zanotowała Weronika Nowakowska-Ziemniak. Mimo trzech błędów na strzelnicy zawodniczka z Dusznik zdobyła drugi medal podczas mistrzostw świata. Tym razem - brązowy, po wygranej walce na ostatniej rundzie biegowej z Rosjanką Jekateriną Szumiłową. Po srebro sięgnęła Niemka Laura Dahlmeier.

Dobrze spisała się również Krystyna Guzik, która musiała przebiec dwie karne rundy. Reprezentantka Polski bieg pościgowy zakończyła na ósmym miejscu. Cztery karne rundy zaliczyła Magdalena Gwizdoń i sklasyfikowana została na 17. pozycji.