Porażki koszykarek na koniec rundy zasadniczej

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-08 22:28 | Zmodyfikowano: 2015-03-08 22:29

Ślęza, która podejmowała Artego Bydgoszcz miała szanse nawet na szóste miejsce. Musiała jednak wygrać mecz i liczyć na porażkę MKK Siedlce z drużyną z Gorzowa. Artego też miało o walczyć. Zwycięstwo gości gwarantowało im drugie miejsce przed fazą play-off.

Początek należał do ekipy Krzysztofa Szweja, ale bydgoszczanki po słabej pierwszej kwarcie zaczęły odzyskiwać inicjatywę. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy przyjezdne po raz pierwszy wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Po przerwie przewaga gości oscylowała wokół 10 punktów. Wrocławiankom udało się zbliżyć na osiem oczek, ale na więcej drużyna z Bydgoszczy nie pozwoliła. Jednym z powodów porażki był brak odpowiedniego wsparcia ze strony koleżanek dla najlepszej tego dnia w szeregach Ślęzy Magdaleny Leciejewskiej.

Ślęza Wrocław – Artego Bydgoszcz 52:65 (11:6, 10:21, 17:19, 14:19)

Ślęza: Leciejewska 21, Ross 8, Nwagbo 7, Głocka 4, Pawlak 4, Śnieżek 4, Czarnecka 2, Player 2, Mistygacz.
Artego: Morris 17, Carter 11, McBride 11, Mowlik 10, Gatling 9, Bekasiewicz 5, Krężel 2, Koc.

Najlepsze w sezonie zasadniczym okazały się koszykarki Wisły Kraków, które w 22 spotkaniach odniosły komplet zwycięstw. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, mistrzynie Polski wygrały pewnie z CCC Polkowice 74:47. Drugie miejsce zajęło Artego Bydgoszcz. Drużyna z Polkowic zajęła czwartą, a Ślęza ósmą pozycję.

Pary pierwszej rundy play off (początek 14 marca):

Wisła Kraków - Ślęza Wrocław
Artego Bydgoszcz - MKK Siedlce
Energa Toruń -ROW Rybnik
CCC Polkowice - AZS Gorzów Wlkp.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Zwycięzcy zagrają w półfinałach. Pokonani zakończą rywalizację w sezonie i będą sklasyfikowani według miejsc zajętych po sezonie zasadniczym.