KGHM Zagłębie tylko remisuje z Pogonią Siedlce

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-03-29 14:59 | Zmodyfikowano: 2015-03-29 15:00

Faworyt tego spotkania był oczywisty. Zagłębie w tym roku zdobyło komplet punktów, a Pogoń wywalczyła tylko jeden remis i dwukrotnie schodziła z boiska pokonana.

Zgodnie z przewidywaniami zespół z Siedlec ograniczył się głównie do gry defensywnej, a Zagłębie nie potrafiło sobie z tym poradzić. W 15. minucie to Pogoń mogła zdobyć prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzał Adrian Dziubiński i spore problemy z obroną tego strzału miał Konrad Forenc.

W 27. minucie znów było groźnie pod bramką Zagłębia. Po dośrodkowaniu Michała Ogrodnika niecelnie strzelał Paweł Drażba.

Zagłębie ruszyło do ataków dopiero pod koniec tej części gry. Najbliżej szczęścia piłkarze Piotra Stokowca byli po strzale Łukasza Janoszki, który trafił w poprzeczkę.

Druga połowa była bardzo podobna. Pogoń tylko się broniła i szukała okazji do kontrataku, a Zagłębie nie potrafiło znaleźć recepty na tak grających rywali. Najgroźniej pod bramką Andrzeja Witana było w 78. minucie, ale strzał głową Adriana Błąda minął bramkę gości.

Po tym spotkaniu zespół z Lubina pozostał na pierwszym miejscu w tabeli i ma punkt przewagi nad Termalicą Nieciecza i Wisłą Płock.

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Siedlce 0:0

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Jakub Tosik, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra, Sebastian Bonecki, Łukasz Piątek, Miłosz Przybecki (46' Arkadiusz Woźniak), Aleksander Kwiek, Łukasz Janoszka (64' Michal Papadopulos), Krzysztof Piątek (76' Adrian Błąd).

Pogoń Siedlce: Andrzej Witan - Łukasz Wójcik, Przemysław Rodak, Tomasz Lewandowski, Jarosław Ratajczak, Piotr Krawczyk, Antonio Calderon, Nicolas Alejandro Chietino, Adrian Dziubiński (76' Marcin Paczkowski), Michał Ogrodnik (67' Cezary Demianiuk), Donald Djousse (25' Paweł Drażba).