Trzy medale Polaków w ME w zapasach w Wałbrzychu

| Utworzono: 2015-03-30 07:43 | Zmodyfikowano: 2015-03-30 07:43

Największym sukcesem są walki z udziałem Osockiej. By stanąć na najwyższym stopniu podium musiała uporać się z Sabirą Aliyevą z Azerbejdżanu, Węgierką Zsanett Nemeth i reprezentantką Estonii Epp Mae. Polka startowała w kategorii 75 kilogramów w stylu klasycznym.

Miejsce na podium zdobył również Robert Baran. W grupie zawodników ważących 125 kilogramów w pierwszej walce stylu wolnego pokonał Turka Yonusa Emre Dede, w ćwierćfinale wygrał z Bułgarem Mariyanem Todorovem. Półfinałowym przeciwnikiem Polaka był Rosjanin Muradin Kushkovov. Zawodnik zza naszej wschodniej granicy okazał się lepszy. Baran skończył jednak turniej sukcesem. W starciu o brąz pokonał Mołdawianina Olara Egorewa.

Stawkę polskich medalistów w Wałbrzychu uzupełnia Krystian Formela, który ostatniego dnia zdobył brąz. W walce o trzecie miejsce wśród zawodników stylu klasycznego w wadze do 85 kilogramów pokonał Białorusina Hohę Hahnidze.

Dolny Śląsk reprezentował jeden zawodnik. Michał Tracz ze Śląska Wrocław walczył wśród klasyków do 53 kilogramów. Odpadł w ćwierćfinale przegrywając z Włochem Lorenzo Gentile. Tracz został ostatecznie sklasyfikowany na ósmej pozycji.