"Mission impossible" koszykarek CCC Polkowice?

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-04-01 08:43 | Zmodyfikowano: 2015-04-01 11:15

Broniący mistrzowskiego tytułu zespół Białej Gwiazdy zdominował ligowe zmagania w sezonie 2014/15. Wiślaczki wygrały wszystkie 22 mecze w sezonie zasadniczym oraz kolejne 2 w fazie play-off, w której w poprzedniej rundzie wyeliminowały wrocławską Ślęzę. Statystyka ta nakazuje upatrywać w drużynie z Krakowa zdecydowanego faworyta półfinałowej batalii z CCC.

Polkowiczanki niezależnie od wyniku konfrontacji z obrońcą tytułu już teraz sezon mogą uznać za udany. Wicemistrz Polski, choć w tym sezonie dysponuje znacznie skromniejszym budżetem niż w poprzednich latach, spisuje się bardzo solidnie. Podopieczne Arkadiusza Rusina w ćwierćfinale pewnie zwyciężyły AZS Gorzów Wielkopolski i dzięki temu mają duże szanse na medal mistrzostw Polski.
Złoto raczej nie wchodzi jednak w grę, choć to sport i niczego nie można wykluczyć. Najwyższy stopień podium wydaje się być zarezerwowany dla Wisły. Krakowianki zdecydowanie dominują w każdym sportowym aspekcie nad resztą ligowej stawki.

Najsilniejszą stroną mistrza Polski jest formacja podkoszowa, w której bryluje skuteczna Jantel Lavender. Amerykańska środkowa w rundzie zasadniczej zdobywała średnio 19,9 punktu oraz 9,8 zbiórki na mecz. To właśnie do Lavender trafił tytuł najlepszej zawodniczki sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi Kobiet. Amerykankę będzie starała się zatrzymać jej rodaczka i środkowa CCC - Nikki Green. Ciekawie zapowiada się także starcie rozgrywających obu drużyn Courtney Vandersloot (Wisła) z Dominiką Owczarzak (CCC).

Półfinałowe starcia Wisły z CCC Polkowice w Krakowie (środa i czwartek) rozpoczynać się będą o godz. 18.00.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.