Wyśpiewali pół miliona. Dla dzieci chorych na raka

| Utworzono: 2015-04-01 15:38 | Zmodyfikowano: 2015-04-01 17:10
Wyśpiewali pół miliona. Dla dzieci chorych na raka - Anna Dereszowska; fot. materiały organizatorów
Anna Dereszowska; fot. materiały organizatorów

Pół miliona wpłynęło na konto fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" po wczorajszym koncercie we wrocławskim Capitolu. To rekord w skali kraju.

Fundacja już po raz szósty zorganizowała Koncert Nadziei na rzecz swoich podopiecznych. Wśród publiczności byli między innymi prezesi największych dolnośląskich firm. Wśród gwiazd natomiast Anna Dereszowska , Zbigniew Zamachowski czy Artur Barciś. Z roku na rok darczyńcy coraz hojniej wspierają fundację. Tym razem udało się ponad dwukrotnie pobić ubiegłoroczny rekord. To wynik unikatowy na skalę kraju, bo nikomu w żadnym wydarzeniu artystycznym nie udało się do tej pory zebrać 500 tysięcy złotych. Cały dochód zostanie przeznaczony na leki dla chorych maluchów i wyposażenie nowego wrocławskiego szpitala Przylądek nadziei.

Przeprowadzka kliniki hematologii dziecięcej z ul. Bujwida na Borowską planowane jest na wrzesień. W nowej siedzibie będzie 80 łóżek dla dzieci i hotel dla rodziców. - To skok w inną rzeczywistość. Sale są jasne, jedno lub dwuosobowe, każda z własną łazienką. Duża część elewacji to przeszklenia, ale nie ma obaw że latem będzie zbyt gorąco - szyby są potrójne, poza tym w całym budynku jest klimatyzacja. Dzieci będą miały widok na Park Skowroni, na pewno milej będzie im się leżeć - mówił nam Mirosław Szozda z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która dołożyła do inwestycji prawie 4 miliony złotych. Koszt całego szpitala to ponad 100 milionów złotych.

fot. fotopolska.eu

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.