Panorama Racławicka widziana oczami dzieci

| Utworzono: 2015-04-12 13:37 | Zmodyfikowano: 2015-04-12 13:52
A|A|A

fot. Agata Wojciechowska

Ludzie bez głów, wychodząca z płótna sosna i załatwiający się żołnierz rosyjski - dzieci zwiedzające Panoramę Racławicka we Wrocławiu odkryły szczegóły, na które dorośli najczęściej nie zwracają uwagi.

- Można dostać zawrotu głowy, ale jest genialnie. Najbardziej podobał mi się Kościuszko, konie i cały obraz. Chciałbym brać udział w bitwie, jeżeli byłbym po stronie zwycięskiej. Podobała mi się kawaleria - mówili mali oglądający.

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z lekkim zawrotem głowy przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na koniec dzieci malują wspólnie swoją panoramę.

- Choć oprowadzam dzieci już cztery lata, nigdy nie zdarzyła mi się taka sama wycieczka. Siusiający żołnierz zawsze wywołuje okrzyk radości u dzieci. Są też inne pytania np. czy osoby, które modlą się pod krzyżem nie zostaną zastrzelone.  Przypomnijmy, że o grupę modlącą się pod krzyżem był duży spór między Kossakiem i Styką. Kossak wysuwał ten sam argument, że to za blisko. Mówił, że 30 metrów od armat nie można się modlić w spokoju - tłumaczy Izabela Trembałowicz-Chęć z Panoramy Racławickiej.

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z lekkim zawrotem głowy odbywa się w weekendy.


 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama