Wielka Wyspa jak Kuba gorąca

Radio RAM | Utworzono: 2015-05-04 17:33 | Zmodyfikowano: 2015-05-04 17:34
A|A|A

Dzięki pulsującym kubańskim rytmom, które zabrzmią w Światowidzie w ramach kolejnej odsłony imprezy Ethnos - kultury świata wrocławska Wielka Wyspa ma szansę stać się tak samo gorąca jak Kuba! A kulturę kubańską i klimat ulic Havany smakować będziemy wielozmysłowo. Nie zabraknie fotorelacji z podróży, jak i opowieści samych Kubańczyków. Dowiemy się wiele o tym ciekawym kraju, jego kulturze, życiu mieszkańców, jak i obecnej sytuacji społeczno - politycznej Kuby.

Kuba kojarzona w Europie głównie ze starymi samochodami na ulicach, cygarami, rumem, jak i słońcem, wodą oraz ulicznymi barami wypełnionymi tańcem i muzyką oferuje też fantastyczne smaki. Poznamy je dzięki Albie Catalinie Holder Piedra, która od ponad dwudziestu lat jest wrocławianką. Jak mówi – przyjechała do Polski z Kuby za miłością swojego życia i została na stałe. Jako nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego znana jest zapewne wielu uczniom biskupińskiego liceum nr XI, a mieszkańcom studenckiego miasteczka Wittigowo jako prowadzącą maleńką restauracyjkę Mercado Latino. Podczas imprezy dowiemy się sporo na temat kubańskich potraw oraz może rozszyfrujemy tajemniczo brzmiące nazwy „mojito", „okra", czy „platano macho".

O muzyczną aurę imprezy zadba także Kubańczyk i wrocławianin w jednej osobie – Jose Torres. Muzyka chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, bo od 25 lat występuje na polskiej scenie, współpracując z wieloma uznanymi artystami jak Maryla Rodowicz, Kayah, Ewa Bem, Stanisław Soyka, grupy Raz Dwa Trzy, czy Blue Cafe. Jose Torres Brał udział w niezliczonych nagraniach płytowych, także muzyki filmowej i jako najpopularniejszy perkusista od lat trwa niezmiennie na pierwszym miejscu w ankiecie, którą corocznie organizuje Jazz Forum.

Kiedy spotykają się Kubańczycy niewiele trzeba, by sprowokować ich do tańca. Uczestnicy Dnia Kubańskiego będą mieli okazję zaangażowania się w taneczne warsztaty prowadzone przez parę z Torres Art Studio. Na imprezie nie zabraknie też muzyki granej na żywo. Energetyczne rumby, nostalgiczne ballady zabawne anegdoty zabrzmią w wykonaniu Jose Torres & Havana Dreams!

Ethnos- kultury świata
WIELKA WYSPA JAK KUBA GORĄCA
17 maja 2015 r. start godz. 16.00, wstęp wolny!
Z gościnnym udziałem tancerzy Torres Art Studio oraz zespołu Jose Torres & Havana Dreams

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama