Przysiężny kreczuje w pierwszej rundzie turnieju we Francji

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-05-06 15:40

Rywalem Michała Przysiężnego był rozstawiony z ósemką Niemiec – Alexander Zverev. 110 tenisista w rankingu ATP wygrał pierwszego seta 6:4. Zajęło mu to 37 minut.

W drugiej partii 18-letni Zverev prowadził już 3:0, ale nie dane mu było dokończyć rozgrywki. Przysiężny bowiem kreczował i do dalszej fazy turnieju awansował Niemiec.

Dziś z zawodami w Aix en Provence pożegnał się także drugi z Polaków – Andriej Kapaś. Zawodnik, który do turnieju przedzierał się przez eliminacje przegrał w pierwszej rundzie z Holendrem, Robinem Hasse. Rozstawiony z czwórką tenisista potrzebował zaledwie 24 minut, żeby wygrać pierwszego seta. Hasse pokonał naszego rodaka 6:1. W drugiej partii walka trwała 43 minuty i Kapaś starał się postawić Holendrowi. Wszystko na co było go stać to jednak tylko cztery ugrane gemy. Set skończył się porażką Polaka – 4:6.