French Open: Przysiężny odpadł w drugiej rundzie kwalifikacji

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-05-21 05:08

Spotkanie zaczęło się od dominacji niżej rozstawionego Francuza (ATP 248.). Michał Przysiężny (ATP 140.) przegrał już pierwsze podanie w meczu. To samo stało się w siódmym gemie, którego Guez wygrał na sucho. Pierwszy set zakończył się chwilę później. Guez wygrał gema do 15 i całą partię 6:2. Zajęło mu to zaledwie 27 minut.

Drugi set trwał godzinę i był pełen zwrotów akcji. Najpierw gema przy własnym serwisie przegrał Przysiężny, ale już w kolejnym rozdaniu odrobił straty. Polak prowadził 40:0, ale drugi gem skończył się dopiero po grze na przewagi. Po sześciu gemach był remis i w następnym, Guez przełamał Przysiężnego (na przewagi). Tenisista Matchpointu Wrocław odpowiedział w dziesiątym gemie i wyrównał na 5:5. Niestety nie poszedł za ciosem i przegrał kolejne podanie. Guez serwował na zwycięstwo w meczu i nie zmarnował okazji. Francuz wygrał gema na sucho, seta 7:5 i cały mecz 2:0.