Victoria Wałbrzych awansowała do finału pierwszej ligi!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-05-06 20:17 | Zmodyfikowano: 2015-05-06 20:18

To było piąte spotkanie obu drużyn w półfinale play-off pierwszej ligi. Do tej pory obie drużyny wygrywały na zmianę. Mecze nieparzyste padały łupek Victorii i także w decydującym starciu ta tendencja została utrzymana.

Pierwszy set trzymał w napięciu. Po mocnej zagrywce gospodarzy był remis 21:21. Dwie kolejne akcje zakończyły się jednak po myśli Victorii, która wyszła na prowadzenie 23:21. Rywale zdołali doprowadzić do remisu, ale piłkę setową mieli siatkarze z Wałbrzycha. Pierwszej z nich nie udało się wykorzystać. Kiedy przyszła szansa drugi raz skończyć partię, dolnośląski zespól już się nie pomylił. Skuteczny atak Sebastiana Zielińskiego dał Victorii zwycięstwo w pierwszym secie 26:24.

Wyraźnie podrażnieni gospodarze w drugiej partii od początku dyktowali warunki. Na drugiej przerwie technicznej Ślepsk był lepszy 16:9. Drużynie z Wałbrzycha udało się potem zniwelować straty do czterech punktów, ale odwrócić losów seta się nie udało. Victoria przegrała tę partię 20:25.

Trzeci set także był jednostronny, ale tym razem role się odwróciły. Goście zaczęli od prowadzenia 5:2. Potem było jeszcze lepiej. Kiedy Łukasz Karpiewski posłał asa serwisowego zespół z Wałbrzycha prowadził 17:10. Piłkę setową dolnośląscy siatkarze mieli przy stanie 24:15. Ślepskowi udało się obronić pierwszą z nich, ale drugiej już nie. Gospodarze zepsuli zagrywkę i Victoria wygrała seta 25:16.

Czwarta partia mogła być ostatnią, ale jeszcze do pierwszej przerwy technicznej oba zespoły szły cios za cios. Victoria prowadziła minimalnie 8:7. Kluczowe było to co stało się przed drugą przerwą techniczną. Bardzo dobrze grał Łukasz Karpiewski - m.in zaliczył kolejny as serwisowy - i wałbrzyszanie byli lepsi już 16:12. Takiej okazji siatkarze Krzysztofa Janczaka nie mogli już wypuścić. Przy stanie 24:19 goście serwowali na zwycięstwo w meczu, ale trafili w siatkę. W kolejnej akcji nie było już mowy o błędzie. Po krótkim rozegraniu Victoria zdobyła ostatni punkt w meczu i wygrała seta 25:20, a całe spotkanie 3:1.

W finale pierwszej ligi dolnośląski zespół zmierzy się AZS PWSZ Stalą Nysa.

Ślepsk Suwałki - TS Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3 (24:26, 25:20, 16:25, 20:25)