Siatkarki Impelu bez medalu mistrzostw Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-05-09 20:50

Impel spotkanie nr 3 rozpoczynał w trudnej sytuacji, po przegranych dwóch spotkaniach na parkiecie rywalek. Sytuacja wicemistrzyń Polski, które potrzebowały trzech zwycięstw, by odwrócić losy rywalizacji stała się jeszcze trudniejsza po przegranej inauguracyjnej partii 18:25. Wrocławianki znów nie potrafiły zatrzymać skutecznego duetu Muszynianki - Karoliny Różyckiej i Katie Carter.

Podopieczne Tore Aleksandersena odrobiły straty w kolejnym secie, który był popisem przede wszystkim Hany Cutury oraz Anny Grejman. Ich świetna gra zaowocowała pewną wygraną Impelu 26:16.

Wrocławiankom nadal przytrafiały się jednak dramatyczne przestoje w grze. Świadkami takiej sytuacji byli kibice w secie nr 3. Wicemistrzynie Polski prowadziły w nim już 20:12, a potem 23:19, by pozwolić rywalkom doprowadzić do remisu 23:23! Siatkarki Impelu miały jeszcze kilka setboli, ale wojnę nerwów lepiej zniosły przyjezdne, które triumfowały 28:26.

Przegrany na własne życzenie set na szczęście nie załamał wrocławianek, które otrząsnęły się szybko w kolejnej partii i dość pewnie zwyciężyły do 20.

W tie-breaku znów wydawało się, że górą będą wicemistrzynie Polski. Impel szybko odrobił straty z początku decydującego seta. Po skutecznym ataku Grejman i autowej zagrywce Różyckiej - zespół Tore Aleksandersena prowadził 13:11. "Mineralne" znów jednak wykazały się niesamowitą determinacją oraz odpornością psychiczną i po bloku na Joannie Kaczor doprowadziły do wyrównania (13:13). Kolejny skuteczny atak Grejman dał gospodyniom piłkę meczową, jednak przez błąd przyjmującej wrocławianki nie zdołały postawić kropki nad "i". Skrzętnie wykorzystały to siatkarki z Muszyny. Po dwóch skutecznych akcjach przyjezdne mogły się cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu oraz zdobycia brązowego medalu w tym sezonie. Impel zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

Impel Wrocław - Muszynianka Muszyna 2:3 (18:25, 25:16, 26:28, 25:20, 14:16)

Stan rywalizacji o 3. miejsce: 0:3.

Impel: Ptak, Kąkolewska, Grejman, Cutura, Gryka, Kaczor, Sawicka (libero) oraz Topić, Hagglund, Kwiatkowska

Muszynianka: Carter, Różycka, Radenković, Ciaszkiewicz-Lach, Sosnowska, Plchotova, Maj-Erwadt (libero) oraz Hatala, Kurnikowska