Giro d'Italia: Polanc wygrał 5. etap, Szmyd w szóstej dziesiątce

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-05-13 18:33 | Zmodyfikowano: 2015-05-13 18:40

Zawodnicy mieli dziś do przejechania 152 kilometry. Był to pierwszy odcinek rozgrywany w Toskanii. Najlepiej poradził sobie na nim Jan Polanc (Lampre-Merida), który przez długi czas jechał w pięcioosobowej ucieczce. Grupka kolarzy miała w pewnym momencie aż 13 minut przewagi nad peletonem. Na ostatnim podjeździe Słoweniec zdecydował się na samotną akcję, która zakończyła się sukcesem. Dodajmy - największym w karierze.

Przed dzisiejszym etapem spodziewano się, że mecie może dojść do przetasowań w klasyfikacji generalnej. Tak też się stało. Nowym liderem został bowiem Alberto Contador (Tinkoff-Saxo). Hiszpan na trasie był dziś czwarty. Przed nim linię mety minęli wspominany Polanc, a także Francuz Sylvain Chavanel (IAM) i Włoch Fabio Aru (Astana).

Najlepiej z Polaków spisał się Sylwester Szmyd. Klubowy kolega triumfatora etapu zajął 18 miejsce. Spośród zawodników CCC Sprandi Polkowice najwyżej - na 55 pozycji - uplasował się Sylwester Szmyd. W klasyfikacji generalnej Niemiec jest 28, a Szmyd 58.

W czwartek kolarze będą mieli do pokonania 183 kilometry. Trasa będzie prowadzić z Montecatini Terme do Castiglione della Pescaia.