Śląsk z Zagłębiem o utrzymanie się w ekstraklasie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-05-15 07:54
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

To niezwykle ważne spotkanie dla piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Obie drużyny walczą o utrzymanie, a wynik meczu będzie niezwykle istotny dla jednych i drugich.

W lepszej sytuacji jest Zagłębie, które podobnie jak Wybrzeże Gdańsk ma na swoim koncie 18 punktów. Śląsk ma o dwa punkty mniej. Wrocławianie doznali niespodziewanej porażki w Wągrowcu z Nielbą, która mocno ograniczyła ich szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jeśli Śląsk przegra ten mecz, wówczas najprawdopodobniej będzie musiał grać w nowym sezonie w pierwszej lidze. Wygrana da drużynie Piotra Przybeckiego możliwość walki o wszystko w środowym wyjazdowym meczu w Gdańsku.

Zagłębie w perspektywie ma rywalizację w ostatniej kolejce u siebie z najsłabszą drużyną ligi, czyli Nielbą. Margines błędu jest zatem nieco szerszy, ale zespół z Lubina z pewnością nie będzie chciał czekać do ostatniego meczu na decydujące rozstrzygnięcia.

Z ekstraklasy spadają dwa zespoły, drużyna z 10. miejsca będzie grać w barażach, a najlepsza ekipa z walki o lokaty 9-12 zapewni sobie utrzymanie.

Początek dzisiejszego meczu Śląska z Zagłębiem o 20.30 w hali AWF przy ulicy Paderewskiego we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama