Światowy ranking ATP. Tenisiści z Dolnego Śląska daleko

| Utworzono: 2015-05-18 09:47 | Zmodyfikowano: 2015-05-18 09:49

Słabe występy Przysiężnego, kontuzja Kubota powodują, że przedstawiciele naszego regionu w zestawieniu ATP są klasyfikowani na coraz niższych pozycjach. O jedno miejsce spadł najlepszy polski tenisista Jerzy Janowicz i aktualnie jest 47. rakietą świata.

Po występie w Indian Wells Łukasz Kubot poddał się operacji prawej kostki, ale po trzech tygodniach rozpoczął treningi. Zawodnik z Bolesławca przez pauzę wypadł z drugiej setki. - Sprawa była bardzo poważna i nie spodziewałem się, że to wszystko się tak szybko i dobrze dla mnie potoczy. Teraz mam za sobą już pierwsze treningi i z kostką jest wszystko w porządku, więc poważnie przygotowuję się do pierwszego startu po przerwie - Rolanda Garrosa - zapewnił Kubot.

W finale turnieju w Rzymie spotkali się dwaj najwyżej notowani tenisiści: Novak Djoković i Roger Federer. W dwóch setach zwyciężył Serb i wciąż pozostaje liderem w zestawieniu. W tej drugiej klasyfikacji na piąte miejsce awansował Szwajcar, a tuż przed nim plasuje się David Ferrer.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem pozostaje Jerzy Janowicz, który w Rzymie przegrał już w pierwszym meczu. Łodzianin aktualnie zajmuje 47. miejsce. Do przetasowań doszło w notowaniu deblowym, gdzie z Top 10 wypadł Nenad Zimonjić, aktualny partner Marcina Matkowskiego. Do Top 100 powrócił za to Mateusz Kowalczyk, dzięki temu, że zwyciężył w challengerze w Heilbronn.