Piłkarze ręczni Śląska zagrają w barażach o utrzymanie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-05-20 21:25

Początek meczu był bardzo wyrównany, a żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi. W drużynie Śląska wyróżniał się skuteczny Maciej Ścigaj, a w bramce udane interwencje notował Aljosa Cudić. W 12. minucie Śląsk prowadził 4:3, później był remis 9:9, a ostatecznie po pierwszej połowie zespół Śląska prowadził 14:13.

W drugiej połowie drużyna Piotra Przybeckiego szybko uzyskała trzy bramki przewagi. W 39. minucie po kolejnym golu Ścigaja było już 21:16 dla Śląska. Wybrzeże grało bardzo nerwowo i nie potrafiło odrobić straty, a zespół z Wrocławia z każdą minutą był coraz bliżej celu. Śląsk wygrał to spotkanie 31:23 i w barażach o grę w ekstraklasie zmierzy się z Siódemką Miedzią Legnica.

Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Wrocław 23:31 (13:14)

Śląsk: Cudić – Ścigaj 9, Adamuszek 5, Miszka 5, Białaszek 4, Telepnev 4, Kryński 1, Wróblewski 1, Radojević 1, Jarowicz 1, Garbacz.

W innym spotkaniu Zagłębie Lubin pokonało Nielbę Wągrowiec 30:24 i zapewniło sobie pozostanie w ekstraklasie. Z ligi spadną Wybrzeże i Nielba, a ich miejsce zajmą Gwardia Opole i KPR Legionowo.