V Piknik Olimpijski Wrocławia i Dolnego Śląska

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-05-23 13:18 | Zmodyfikowano: 2015-05-31 13:36
A|A|A

fot. Katarzyna Pawlak (Radio Wrocław)

Na ten dzień czekali sportowcy ale przede wszystkich ich fani. Zawodnicy byli niezwykle wyrozumiali dla kibiców. Każdy mógł liczyć na autograf, wspólnie zdjęcie, chwilę rozmowy. Na Partynicach pojawiły się gwiazdy z różnych epok polskiego sportu. Można było zamienić parę słów z ponad 50. wybitnymi polskimi sportowcami. Wśród nich byli m.in. Mieczysław Łopatka, Renata Mauer-Różańska, Halina Aszkiełowicz-Wojno, Mieczysław Tracz, Dariusz Zelig, Mariusz Jędra czy Wojciech Bartnik.

Wrocławianie i goście spoza miasta mieli szansę nie tylko na spotkanie z olimpijczykami. Mogli się również sprawdzić w najróżniejszych konkurencjach. Wszystko rozpoczęło się od Biegu Śladem Konia. Na torze wystartowało około 200 zawodników. Później odbyły się pokazy m.in. judo, zapasów, tańca, boksu, akrobatyki sportowej. Nie zabrakło też pokazów sprzętu pływającego z kajakarstwa, wioślarstwa i żeglarstwa, oraz sprzętu zimowego i futbolu amerykańskiego. Do tego występy muzyczne, kino 7D, foto szoty, przejażdżki na kucykach, zamki dmuchane, strzelnica, tyrolka, bańki mydlane, malowanie twarzy, motory. Nikt na brak atrakcji nie mógł narzekać.

Niedziela na Partynicach to także dzień wyścigowy. Tym razem zaplanowano osiem gonitw. W roli głównej tym razem wyścigi płaskie i kłusacze. Wrocławski Tor Wyścigów Konnych od rana tętni życiem. Sporo osób połączyło piknik rodziny z rozmowami z olimpijczykami i emocjami wyścigowymi.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama