Maja Włoszczowska dziesiąta na inaugurację Pucharu Świata

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-05-24 15:46 | Zmodyfikowano: 2015-05-24 15:48

Szwajcarka była minimalnie szybsza od Norweżki Gunn-Rity Dahle Flesjaa. Trzecie miejsce zajęła Francuzka Pauline Ferrand-Prévot. Maja Włoszczowska, która po raz pierwszy startowała w barwach nowej, polskiej grupy - Kross Team, zajęła 10-tą lokatę. Jeleniogórzanka liczyła na więcej, ale na przeszkodzie stanęła pęknięta opona. W efekcie Polka, która jechała na piątym miejscu, po wizycie w strefie serwisowej spadła na 20 lokatę. Pościg za rywalkami udał się połowicznie. Włoszczowska 9. miejsce przegrała z Niemką Helen Grobert zaledwie o sekundę.

W Nowym Mescie startowały jeszcze dwie reprezentantki Polski. Aleksandra Dawidowicz zajęła 29., a Paula Gorycka 42. miejsce.

Drugie tegoroczne zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim rozegrane w dniach 30-31 maja w niemieckim Albstadt.