Dobre wyniki biało-czerwonych przed MŚ U-20 we Wrocławiu

Michał Hamburger, Michał Hamburger/PAP | Utworzono: 2015-05-29 08:48
A|A|A

"Trenujemy w Spale od ubiegłej niedzieli, zostajemy w tutejszym ośrodku do 5 czerwca. Tego dnia mamy zaplanowany poranny treningi i wyjazd do Wrocławia, gdzie następnego dnia rozpoczynają się mistrzostwa świata U-20. Codziennie mamy jeden lub dwa treningi, wszyscy pracują bardzo mocno, biją rekordy życiowe. To daje nadzieje na dobry start na pomoście we Wrocławiu, choć myślę, że w tym roku medale nam "nie grożą". Nie mamy jeszcze list startowych, ale moim planem jest minimum trzech Polaków w czołowych ósemkach. Jeżeli to zadanie uda się wykonać, program startowy będzie zrealizowany" - powiedział trener kadry juniorów w podnoszeniu ciężarów Zdzisław Faraś

Szkoleniowiec, który kadrę juniorów prowadzi dopiero od 2,5 miesiąca nie kryje, że za rok wyniki powinny być zdecydowanie lepsze, wtedy miejsca na podium będą w zasięgu młodych sztangistów.

"Wszyscy mają potencjalnie duże możliwości, ale do tego potrzeba jeszcze dużo pracy. W Spale trenujemy z dość dużymi obciążeniami, ale na szczęście nikt nie narzeka na poważne dolegliwości. Mały problem miał Mieczysław Dereń, ale mam nadzieję, że szybko wróci do pełni formy" - dodał szkoleniowiec, który kadrę prowadzi wraz z wrocławianinem Mirosławem Chleboszem.

Mistrzostwa świata U-20 rozpoczynają się 6 czerwca i potrwają do 13 czerwca. Rozgrywane są od 40 lat, w ostatnich trzech startach Polacy zdobywali medale. W 2010 roku w Sofii w kat. 94 kg Tomasz Zieliński zdobył srebrny medal. Dwa lata później w Limie Jarosław Samoraj w 105 kg był trzeci, a w 2014 roku w Kazaniu ten sam zawodnik został mistrzem świata.

Dwa tytuły mistrza świata juniorów ma w dorobku także obecny prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki, który w kat. 94 kg triumfował w 1999 roku w Savannah i rok później w Pradze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama