Reprezentantka Polski będzie grać w Impelu Wrocław

Piotr Pietraszek/mat. prasowe | Utworzono: 2015-06-01 10:38 | Zmodyfikowano: 2015-06-01 10:43
A|A|A

fot. Wikipedia

Radecka ostatnie trzy lata spędziła poza granicami Polski, reprezentowała zespoły ze stolicy Azerbejdżanu, a w poprzednim sezonie broniła barw włoskiej drużyny z Bergamo. W polskiej lidze grała m.in. w Bielsku – Białej i Muszynie. Zdobyła w tych klubach dwa złote medale Mistrzostw Polski.

30-letnia rozgrywająca, wcześniej znana pod panieńskim nazwiskiem Sadurek, ma na koncie występy w reprezentacji Polski w każdej kategorii wiekowej. W kadrze seniorskiej rozegrała blisko 200 spotkań. Z zespołem narodowym, w którym gra od 2007 roku, wywalczyła m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy 2009.

- Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie zagram w drużynie Impelu Wrocław i w Orlen Lidze. Prezesi klubu nie musieli mnie długo przekonywać, bo projekt, który mi przedstawili jest bardzo ambitny i zakłada walkę o najwyższe cele. Nie bez znaczenia było też to, że po trzech sezonach grania za granicą, wszyscy bliscy mojemu sercu będą tak blisko i będę mogła się z nimi często spotykać – komentuje transfer Milena Radecka.

Po zatrudnieniu Radeckiej - Impel ma już dwie rozgrywające. Oprócz reprezentantki Polski na tej pozycji jest także Magdalena Gryka. Na środku pozostają Monika Ptak i Agnieszka Kąkolewska, a na libero – Agata Sawicka. Niedawno pozyskano także inną reprezentantkę Polski Katarzynę Skowrońską – Dolatę oraz czeską przyjmującą Andreę Kossanyiovą.

Działacze Impelu zapowiadają, że na tym nie koniec wzmocnień drużyny i obiecują kolejne transfery.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama