Gigant pod Wrocławiem. Oto centrum logistyczne AB (FOTO)

| Utworzono: 2015-06-08 10:37 | Zmodyfikowano: 2015-06-08 10:38
A|A|A

www.ab.pl/magnice

27 000 m2 powierzchni, 5 kilometrów taśmociągów i podajników, kubatura dwukrotnie większa od wrocławskiej Hali Stulecia. Nowe centrum logistyczne firmy AB jest już gotowe. Potężny obiekt potentata na rynku dystrybucji IT i elektroniki użytkowej powstał w Magnicach, gdzie już za kilka tygodni przeniesione zostaną dotychczasowe magazyny, które znajdują się na północy Wrocławia. Radio Wrocław jako pierwsze mogło zwiedzić nowe centrum logistyczne, które robi wrażenie. Ma zapewnić możliwość wysyłki 120 tysięcy paczek dziennie. Spółka ciągle się rozwija - zajęła się także dystrybucją AGD, czy zabawek dla dzieci.

- Towar na raz będzie można pakować do 19 TIRów. Wrażenie robi też kubatura budynku - 324 000 m3 - mówi członek zarządu spółki Krzysztof Kucharski.

W związku z rozbudową, firma już szuka nowych pracowników. Potrzebni są handlowcy z branży IT, GSM i AGD, czy magazynierzy. Szczegóły rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej firmy. W tej chwili we wrocławskim centrum pracuje około 500 osób. Inwestycja kosztowała 100 mln złotych.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama