Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (14.06-20.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-06-13 15:17 | Zmodyfikowano: 2015-06-13 17:57
A|A|A

Zaczynamy od zaproszenia do Jeleniej Góry. To tam już 14 czerwca rozegrany zostanie bieg terenowy Zabobrzańska Mila. Wbrew nazwie do pokonania znacznie dłuższy dystans, bo 7,5 kilometra. Panie wystartują o 11.30, panowie rywalizację rozpoczną o 12.30. Wcześniej rozegrane zostaną biegi dla dzieci i młodzieży. Start przy Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze.

W piątek 19 czerwca tradycyjne nocne bieganie w Boguszowie Gorcach. Już po raz 27 rozegrana zostanie tam Sudecka Setka. To impreza dla tych, którzy nie boją się kilkudziesięciokilometrowego wysiłku na górskich trasach. Biegacze mają do wyboru dwa dystanse - 100 i maratońskie 42 kilometry. Można także rywalizację zakończyć po 72 kilometrach. Trasa najdłuższego dystansu przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, następnie przez szczyty Chełmca, Dzikowca, Lesistej Wielkiej i Wysokiej. Start o 22.00 na rynku w Boguszowie Gorcach, meta na stadionie przy ul. Kusocińskiego. Zgłoszenia można dokonać także w dniu imprezy w biurze zawodów, które mieści się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Strzegomska Dwunastka - to impreza, która odbędzie się 20 czerwca, Uczestnicy będą mieć do pokonania trzy 4-kilometrowe pętle po ulicach Strzegomia. Trasa prowadzi nawierzchnią asfaltową, częściowo kostką brukową. Start i meta zlokalizowane będą na strzegomskim rynku. Biuro zawodów, w którym można się zapisać także w dniu imprezy, przy ul. Kościuszki. Start biegu o godz. 12.00.

Na wspólne bieganie także 20 czerwca zaprasza Świerzawa koło Złotoryi. Tradycyjny bieg uliczny na 10 kilometrów wystartuje o godz. 11.00 z kompleksu sportowego Orlika przy ul. Kusocińskiego. Zgłoszenia droga internetową, a także w biurze zawodów w dniu startu od 9.30 do 10.30.

Rywalizacja sportowa i szczytny cel - to idea 3. Biegu Fair Play, który 20 czerwca rozegrany zostanie we Wrocławiu. Dystans to 5 kilometrów. Za każdego z uczestników, który pokona trasę w czasie do 50 minut, główny sponsor imprezy przekaże 15 PLN na leczenie trzech chłopców - Antka, Szymona i Bartka. Bieg wystartuje o godz. 13.00 na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej przy ul. Piotra Czajkowskiego. Zapisy na stronie biegfairplay.pl zostaną zamknięte 15 czerwca o północy. Organizatorzy przewidzieli 949 miejsc.

I na koniec coś dla miłośników biegania z czworonożnymi pupilami. 20 czerwca w Wiszni Małej odbędą się zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Do wyboru dwa dystanse: 14 i 24 km. Dłuższa trasa, która zaliczana jest do pucharowej klasyfikacji, prowadzi terenami leśnymi i polnymi. Trzeba pokonać kilka mniejszych wzniesień. Zapisy i szczegółowy program zawodów na stronie www.dogtrekking.com.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama