Skalniak i Krawczyk najlepsi na MP w kolarstwie szosowym

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-26 21:11 | Zmodyfikowano: 2015-06-26 21:20
A|A|A

fot. mpkol.pl

Dziś w Mistrzostwach Polski na starcie stanęli najzdolniejsi kolarze w kraju. Juniorską rywalizację mężczyzn ze startu wspólnego wygrał Szymon Krawczyk. Zawodnik KKT Kalisz na 126 kilometrowej trasie wyprzedził nieznacznie Karola Cygana (KS Pogoń Mostostal Puławy), z którym rywalizował do ostatnich metrów. Trzeci był Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie).


1. Szymon Krawczyk 3:08:04
2. Karol Cygan +00
3. Damian Sławek +14


Najlepszą juniorką wśród kobiet została natomiast Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Srebro przypadło Darii Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), a brąz Justynie Kaczkowskiej (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin). Panie miały do przejechania krótszą, 72 kilometrową trasę. Podobnie jak w wyścigu mężczyzn tak i tutaj najlepsza dwójka walczyła o zwycięstwo niemal do samego finiszu.


1. Agnieszka Skalniak 2:05:02
2. Daria Pikulik +00
3. Justyna Kaczkowska +01:34


W Sobótce o medale rywalizowali dziś także niewidomi i niedowidzący. Wśród mężczyzn o poszczególnych miejsach na podium decydowały ułamki sekund. Ostatecznie wygrali Dariusz Wojciechowski i Piotr Urbanowicz (OKS Warmia i Mazury Olsztyn). Srebro należało do Marcina Polaka i Michała Ładosza (KKT Hetman Lublin), a trzecie miejsce zajęli Artur Korc i Przemysław Wegner (Razem Poznań).


1. Dariusz Wojciechowski i Piotr Urbanowicz 2:16:47
2. Marcin Polak i Michał Ładosz +01
3. Artur Korc i Przemysław Wegner +01


Wśród kobiet czołówka wyglądała tak samo jak podczas środowej czasówki. Najszybsze były Aleksandra Wnuczek i Iwona Podkościelna (KKT Hetman Lublin). Potem linie mety mijały Marta Stramek i Anna Skalniak oraz Katarzyna Pakulska i Anna Dudzikowska (wszystkie OKS Warmia i Mazury Olsztyn).


1. Aleksander Wnuczek i Iwona Podkościelna 1:56:03
2. Marta Stramek i Anna Skalniak +29
3. Katarzyna Pakulska i Anna Dudzikowska +29

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama