Rozmowy dyscyplinarne i upomnienia w CSWIiCh

| Utworzono: 2015-06-29 09:46 | Zmodyfikowano: 2015-06-29 09:54
A|A|A

fot. www.cswiich.wp.mil.pl

Rozmowy dyscyplinarne i upomnienia. To efekt śledztwa w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Sprawa ujrzała światło dzienne po publikacjach Radia Wrocław, a informacje potwierdziła prokuratura wojskowa.

NASZA PUBLIKACJA: Nieprawidłowe zaświadczenia o zdolności do służby?

Od 2010 roku kilkuset żołnierzy miało kupić orzeczenia o dobrym stanie zdrowia, aby uniknąć badań w wyznaczonej przychodni. Mundurowi ponieśli konsekwencje dyscyplinarne. Sprawą lekarki, która wystawiała zaświadczenia zajmuje się cywilna prokuratura.

Mimo, że centrum ma podpisaną umowę z jedną z przychodni, kilkuset żołnierzy w ciągu pięciu lat, skorzystało z oferty doktor Jadwigi W. Kobieta przyjmowała żołnierzy we własnym mieszkaniu i za kilkadziesiąt złotych wystawiała zaświadczenia. - Wyciągnęliśmy z tego konsekwencje - mówi oficer prasowy Centrum, kapitan Jarosław Kumala:

Kary dyscyplinarne otrzymali także kadrowi, którzy przyjmowali wyniki tych badań, mimo, że wiedzieli, że nie pochodzą z przychodni do której żołnierze byli kierowani. Kpt. Jarosław Kumala tłumaczy, że sprawa dotyczy kilkuset żołnierzy:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama