10 lat pracy Kłodzkiej Wstęgi Sudetów

| Utworzono: 2015-06-29 14:45 | Zmodyfikowano: 2015-06-30 13:15
A|A|A

Fundacja Kłodzka Wstęga Sudetów - LGD, której głównym celem działalności jest pomoc w rozwoju i aktywizacji obszarów wiejskich, ma już 10 lat. Z tej okazji 19 czerwca w pensjonacie Puchaczówka w Stroniu Śląskich odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasowe efekty pracy.

W spotkaniu uczestniczyli beneficjenci i partnerzy Kłodzkiej Wstęgi Sudetów. Odbyła się także premiera filmu, poświęconego realizacjom wybranych projektów w ramach Lokalnej Grupy Działania, opartych na Lokalnej Strategii Rozwoju.

Sylwia Mielczarek, Prezes Fundacji Kłodzka Wstęga Sudetów – LGD podsumowała 10 lat owocnej pracy KWS – LGD, zaś Paweł Czyszczoń, dyrektor departamentu rozwoju obszarów wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Piotr Kensicki, Przewodniczący Zgromadzenia Partnerów wskazali na dobrą dotychczasową współpracę, a tym samym na wsparcie w nowej perspektywie 2014 – 2020.

W panelu dyskusyjnym z udziałem beneficjentów, wzięli udział - Prezes Sylwia Mielczarek oraz przedstawiciele poszczególnych sektorów : Monika Pyrcz- Jurczyk z urzędu miasta i gminy Bystrzyca Kłodzka wraz z burmistrzem Stronia Śląskiego, Zbigniewem Łopusiewiczem, jako reprezentanci sektora publicznego, Mirosław Lech z firmy EKOAr, reprezentujący sektor gospodarczy oraz Hubert Krech, który z ramienia stowarzyszenia Edukacja i Rozwój, reprezentował sektor społeczny.

Podczas wydarzenia podkreślano podejmowane inicjatywy, które znacząco wpłynęły na rozwój regionu. To pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość - w kontekście dalszych działań opartych na nowej perspektywie 2014 - 2020.

Działalność Kłodzkiej Wstęgi Sudetów na przestrzeni lat zapoczątkowała proces korzystnych zmian w regionie, jakim jest większa część powiatu kłodzkiego. LGD realizowała swoje cele w oparciu o cztery główne aspekty: turystyczna wieś, czysta i przyjazna przestrzeń, po wiejsku znaczy wspólnie oraz wieś dobrego smaku.

Dzięki pomocy ze Strony Fundacji beneficjentom udało się pozyskać ponad 12 milionów dofinansowania ze środków unijnych, co podniosło atrakcyjność regionu i wpłynęło znacząco na integrację lokalnej społeczności.

Spotkanie zostało uwieńczone występem artystycznym utalentowanej skrzypaczki Agnieszki Violin, słynącej ze spektakularnych widowisk muzycznych.

www.kws.org.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama