LATO NA PERGOLI 2015

| Utworzono: 2015-06-29 14:47 | Zmodyfikowano: 2015-06-30 13:16
A|A|A

W sobotę, 4 lipca rozpoczyna się akcja „Lato na Pergoli". W tym roku w programie przewidziano m.in. liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci, festiwal ulicznych smaków, wystawę zdjęć i pokazy kina plenerowego.

Zielona oaza w centrum miasta
Lato w mieście nie musi być nudne! Najlepszą formą wypoczynku jest aktywność ruchowa, a rozległe tereny rekreacyjne wokół Hali Stulecia doskonale się do tego nadają. Otoczenie bujnej roślinności Parku Szczytnickiego oraz orzeźwiająca bryza Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej sprawiają, że Pergola staje się enklawą świeżego powietrza w samym środku miasta. Dlatego jest tak chętnie odwiedzana zarówno przez mieszkańców Wrocławia, jak i licznych turystów. Nie trzeba wyruszać w daleką podróż żeby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Jeżeli wakacje w mieście - to tylko aktywne!
Program akcji „Lato na Pergoli" został przygotowany z myślą o promowaniu aktywnych form wypoczynku. W tym roku nie zabraknie m.in. ćwiczeń pod czujnym okiem trenerów fitness, przygotowanych przez stowarzyszenie Miasto w Formie, zajęć tanecznych, organizowanych przez klub RM DANCE oraz zawodów biegowych dla pań – RUNNING SKIRT. Będzie również okazja do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez mistrzynię Polski w biegach przez płotki, Justynę Oleksy, a także spróbowania swych sił w dyscyplinach, które wejdą w skład The World Games 2017. Klub Sportowy Ślęza Wrocław poprowadzi zajęcia koszykówki dla dzieci, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Gratka dla koneserów sztuki
Cykl wakacyjnych atrakcji na Pergoli zainauguruje otwarcie wystawy „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene'a.", które odbędzie się 4 lipca br. o godz. 12:00 w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Ekspozycja, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach '50, '60, '70, i '80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor, Joan Collins, Cary Grant, Jane Fonda, Grace Kelly, Marlena Dietrich, Audrey Hepburn, Frank Sinatra, Liza Minelli i Melina Mercouri. Dodatkowo, niemalże w każdą wakacyjną sobotę, po pokazach specjalnych Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, odbywać się będą seanse plenerowego Kina Letniego. Projekcje, organizowane na Pergoli od trzech lat zdobyły już stałą grupę sympatyków. W tegoroczne gorące letnie wieczory będzie można obejrzeć filmy z cyklu „Biografie", szczegółowy repertuar dostępny na stronie www.halastulecia.pl/lato-na-pergoli już w przyszłym tygodniu.

Wielki Festiwal specjałów ulicznego jedzenia
MOOD 4 FOOD Festiwal Food Trucków to nowe wydarzenie organizowane przez Halę Stulecia, zainspirowane dynamicznie rozwijającą się modą na wysokiej jakości potrawy serwowane prosto z przyczep samochodowych. W zbliżające się wakacje zaplanowano dwie edycje, pierwsza z nich odbędzie się już 18-19 lipca. Na całe dwa weekendowe dni pod Iglicą zaparkują mobilne restauracje. W ich menu znaleźć będzie można szeroki wybór dań mięsnych, wegetariańskich, słodkie desery oraz pożywne owocowo-warzywne koktajle. Organizatorzy zadbają zarówno o apetyty odwiedzających, odpowiednie miejsca spożywania posiłków, jak i o strefę relaksu na wygodnych leżakach. Wielka Food Truckowa restauracja pod Iglicą otwarta będzie w sobotę od 12:00 do 21:00, w niedzielę od 12:00 do 20:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama