Wrocław Cup 2015 rozpoczęty. Emocje na kortach Redeco

| Utworzono: 2015-07-01 08:17 | Zmodyfikowano: 2015-07-01 08:18

Organizatorem zmagań jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych "AKTYWNI". To oni dbają, jak co roku, o pozyskanie najlepszych zawodników świata. Co roku im się to udaje. Kolejny raz do naszego miasta zjechali czołowi zawodnicy z rankingu.

Jest też grono stałych polskich bywalców, którzy często sprawiają niespodzianki i walczą o najwyższe miejsca. W gronie naszych reprezentantów jest pokolenie dobrze znanych nam tenisistów ale też młodzi. Powoli seniorom zaczynają już deptać po piętach.

Centrum Tenisowe Redeco przy Hallera we Wrocławiu będzie gościć najlepszych do czwartego lipca. Tego dnia, czyli w sobotę, o 11:00 rozpocznie się finał Turnieju Wrocław Cup 2015. Emocje, zacięta rywalizacja na najwyższym poziomie o pulę nagród €15 000 - to gwarantowane - zapewniają organizatorzy. Wstęp na turniej jest wolny.

XII Międzynarodowego Turnieju Tenisa na wózkach „Wrocław Cup 2014” zakończył się zwycięstwem Australijczyka Adama Kellermana. Wśród pań najlepsza okazała się Niemka Katharina Kruger. Zarówno zwycięzca, jak i zwyciężczyni poprzedniej edycji zawodów biorą udział też w tegorocznych zmaganiach. Do drugiej rundy turnieju awansowało sześciu naszych tenisistów i jedna tenisistka. O ćwierćfinał powalczą: Agnieszka Wysocka, oraz Tadeusz Kruszelnicki, Maksymilian Szary, Albin Batycki, Kamil Fabisiak, Marcin Rogowski i Jarosław Żyła.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.