Nowy pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-07-03 14:30 | Zmodyfikowano: 2015-07-03 14:31
A|A|A

fot. B. Sadowski

W najbliższą sobotę zaprezentowany zostanie nowy specjalny pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. Wodne widowisko związane jest z otwarciem wystawy „Dzień dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene'a". Pokaz zaplanowano na godzinę 22:00.

W dniach od 4 lipca do 15 sierpnia br., we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, odbędzie się ekspozycja zdjęć zatytułowana „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene'a". Otwarcie wystawy w sobotę, 4 lipca o godz. 12:00. Wystawa czynna będzie codziennie oprócz poniedziałków (dni techniczne) w godz. 12:00 – 18:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa licząca blisko 150 zdjęć zrealizowanych w latach '50, '60, '70, i '80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Od kilku dni trwają intensywne przygotowania. We foyer i w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego pojawiło się już oznakowanie, system ekspozycyjny zapełnił się wybitnymi fotografiami, a różowy Cadillac z 1957 roku zyskał wysoki połysk. Kolejne elementy scenografii powstaną w ciągu kilkunastu najbliższych godzin aby już w sobotę przenieść widzów w niezwykły klimat lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku.

Nowy pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

W sobotni wieczór, 4 lipca 2015 r. o godz. 22:00 wrocławska Fontanna Multimedialna zaprezentuje się w nowej odsłonie. Pokaz uświetniający otwarcie Wystawy poświęcony zostanie twórczości Miltona H. Greene'a i będzie pobudzał do refleksji na temat zmian, które zaszły w światowej pop-kulturze na przestrzeni dziesięcioleci. Pokaz jest multimedialną narracją, która w sposób artystyczny i metaforyczny przedstawia proces przemian – od prestiżowego, trwałego wizerunku gwiazd, jakie znamy sprzed lat do współczesnych kilku krótkich chwil „na szczycie". Widzowie będą mogli bliżej poznać historię samej Marilyn Monroe. Nie zabraknie obrazów z kolekcji fotografii Miltona H. Greene'a oraz odniesień do pop-artu. Wodne widowisko zostanie zsynchronizowane z precyzyjnie wybranymi utworami lat '50 i '60, jednak wykorzystane zostaną także współczesne utwory wykorzystujące fragmenty ponadczasowych hitów sprzed lat. Po raz pierwszy w 6-cioletniej historii Fontanny Multimedialnej, do spektaklu włączona zostanie mała fontanna znana wrocławianom jako miejsce ochłody podczas upalnych słonecznych dni.

Więcej na: halastulecia.pl/marilyn-monroe/ oraz Facebook

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama