Wałbrzych będzie zaciskał pasa (POSŁUCHAJ)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-07-14 09:32 | Zmodyfikowano: 2015-07-14 09:09
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Już wiadomo, że część inwestycji drogowych zostanie przesunięta na kolejny rok. Kasa miasta jest już prawie pusta. Nie udała się próba ściągnięcia pieniędzy z rynku w formie leasingu wybranych nieruchomości. Chodzi m. in. o palmiarnię oraz budynki urzędu miejskiego. Opozycyjna radna Alicja Rosiak mówi, że finansowo Wałbrzych jest już na krawędzi:

Wałbrzych pilnie potrzebuje pieniędzy i zaciąga kredyt

Wałbrzych na kredytowej kroplówce - kolejna pożyczka żeby przetrwać rok


Z drugiej strony ratusz wciąż kończy ogromne projekty inwestycyjne, rozpoczęte w latach poprzednich. "Płynność finansowa Wałbrzycha nie jest zagrożona" podkreśla rzecznik urzędu, Arkadiusz Grudzień.



Miasto bardzo liczy na nowe rozdanie środków unijnych. Chce pokryć nimi część wydatków inwestycyjnych. Czy uda się to zrobić jeszcze w tym roku, wciąż nie wiadomo.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~kaesiak
2015-07-15 16:57:57
z adresu IP: (91.203.xxx.xxx)
Ocena: -1
Aqua Zdrój - Gawlik nie ma pojęcia o biznesie , a Szela zrobił z niego prezesa spółki, gdy on mając swoje interesiki - wszystkie padły, brawo panie prezydencie, brawo
~Ala
2015-07-15 08:58:13
z adresu IP: (80.11.xxx.xxx)
Ocena: 1
E tam...."....pożycz 100zł od kuzyna - masz problem. Pożycz 500 mln zł od banku - bank ma problem."
~Kozioł
2015-07-14 21:03:53
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
ekspertem od funduszy europejskich będzie oczywiście wyjątkowy ekspert Pan Tutaj???? Moje gratulacje
~Stefan
2015-07-14 19:02:56
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nic nie jest za darmo, a zobowiązania trzeba spłacać z odsetkami. Skąd zatem takie zaskoczenie ? Nie mam pojęcia kto wymyślił, że samorządy (a raczej urzędnicy) mogą zaciągać jakieś zobowiązania. Nie zrobili by tego z całą pewnością gdyby mieli osobiście za nie odpowiadać lub wydawać własne pieniądze. Teraz liczą, że uda im się wyżebrać jakieś ochłapy z eurolołchozu :) Jednak nie mam pojęcia jak oni chcą to zrobić, bo te tzw. "środki unijne" można chyba pozyskiwać wyłącznie na dofinansowanie inwestycji, na które zresztą trzeba znów wyłożyć własne (w tym wypadku pożyczone w banku) pieniądze. Błędne koło ??
~No i co
2015-07-14 18:14:47
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 4
No i co nam ktoś zrobi? Mamy superrrrr prezydenta i co nam zrobicie? Sorry takie mamy miasto i kraj, nikt nam nic nie zrobi - jesteśmy górą - walbrzych uber alles
~tutaje 8000 zł
2015-07-14 12:27:42
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
musimy zatrudnic wiecej dr tutajow oraz osoby doradzajace podobnego pokroju oraz doswiadczenia ktorzy pojawiaja sie jak czarny na bialym raz w tygodni a nawet i nie za co licza sobie bagatela siedzac np w Wrocku 8.000 zł ( pewnie netto ;) ...... a efekty tego wszystkiego widac w kasie ;)
~pol
2015-07-14 10:41:20
z adresu IP: (217.237.xxx.xxx)
Ocena: 0
u Dutkiewicza słowo "oszczędność" nie należy do słownika. Czy ktoś słyszał żeby na przykład zredukował zatrudnienie w którejś ze spółek pokroju Wrocław 2012, która nie wiadomo co robi? Spółka do World Games 2017 w roku 2050 nadal będzie funkcjonowała? Druga grecja
NA ANTENIE
PiotrPietraszek
Piotr Pietraszek
 18:00 - 19:00
Biegaj z Radiem Wrocław
Zapraszam