Reprezentacyjny skrzydłowy zagra w drużynie Śląska

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-15 11:21 | Zmodyfikowano: 2015-07-15 11:24
A|A|A

fot.zprp.pl

25-letni zawodnik jest doskonale znany dolnośląskim kibicom. Jakub Łucak przez 7 sezonów występował w drużynie z Głogowa. Od kolejnych rozgrywek miał reprezentować barwy Vive Kielce, którego jest wychowankiem. Mistrz Polski zdecydował się jednak wypożyczyć swojego zawodnika do Wrocławia.

W Śląsku Jakub Łucak będzie starał się odbudować formę. Po udanym debiucie na ME 2014 karierę skrzydłowego zahamowały problemy zdrowotne. Na początku ostatniego sezonu zawodnik zerwał więzadła prawego kolana przez co stracił połowę rozgrywek i nie pojechał z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata do Kataru.

Jakub Łucak będzie jednym z czterech nowych graczy, których w nowym sezonie zobaczymy w Śląsku. W letniej przerwie zespół WKS zasilili Bartosz Witkowski, Krzysztof Szczecina i Mateusz Przybylski.

Znacznie dłuższa jest lista zawodników, którzy po sezonie opuścili drużynę Piotra Przybeckiego. Latem ze Śląskiem pożegnali się: Grzegorz Garbacz, Kamil Herudziński, Marcin Schodowski, Maciej Ścigaj, Andrzej Kryński, Zoran Radojevic, Ivan Telepnev, Łukasz Jarowicz oraz Łukasz Białaszek.

Ze składu, który w poprzednim sezonie uratował ekstraklasę dla Wrocławia, pozostali jedynie: Bartłomiej Koprowski, Michał Adamuszek, Bartosz Wróblewski i Rafał Krupa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama